Interpretacja indywidualna z dnia 26 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.820.2023.2.ID
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% dla usługi organizacji transportu morskiego i ubezpieczenia cargo w ramach świadczenia usługi spedycyjnej
Uznanie czynności wykonywanych przez Spółkę za jedną usługę transportu towarów; powstanie obowiązku podatkowego dla wykonywanych usług; prawidłowość dokumentacji świadczonych usług dla zastosowania stawki podatku w wysokości 0%; zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% w stosunku do otrzymywanych zaliczek; moment korekty faktur dokumentujących świadczone usługi; prawo do zastosowania stawki podatku
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Powstawanie obowiązku podatkowego w związku z wykonaniem usług transportowych; możliwość wystawiania faktur zbiorczych; przeliczanie podstawy opodatkowania wyrażonej w walucie obcej.
w zakresie: Czy należności wypłacone kierowcy z tytułu podróży służbowej w postaci ryczałtów za nocleg, w sytuacji odbioru dobowego odpoczynku oraz skróconego tygodniowego odpoczynku w pojeździe posiadającym odpowiednie miejsce do spania dla każdego kierowcy w specjalnie przystosowanej kabinie pojazdu, stanowić będą koszty uzyskania przychodu po wejściu w życie przywołanego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego
Czy świadczenie usługi przewozu opakowań na trasie z Norwegii do Polski należy uznać za usługę transportu międzynarodowego - import towarów, do której stosuje się stawkę VAT 0%, na podstawie art. 83 ust. 1 i 2, a w przypadku braku dokumentów, o których mowa w art. 83 ust. 5 pkt 2 zastosować stawkę 22%?
dokumentacja związana z zastosowaniem stawki 0% przy powrotnym przewozie kontenerów
Czy opłaty naliczone przez P. za okres postoju wagonów z towarem, wynikłego z okoliczności przez Spółkę niezawinionych i niemożliwych do przewidzenia, można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
VAT - w zakresie stosowania 0% stawki podatku od towarów i usług przy świadczeniu usług transportu międzynarodowego
Czy podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług jako kierowca na rzecz osób trzecich może w koszty uzyskania przychodu zaliczać wartość diet w podróżach krajowych i zagranicznych?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w 2006r i w latach następnych wartości diet z tytułu wykonywania pracy kierowcy w kraju i zagranicą
Czy równowartość diet wypłacanych wspólnikom spółki jawnej oraz jej pracownikom wykonującym pracę kierowcy stanowią koszty uzyskania przychodu spółki ?
Czy w przypadku świadczenia przez podatnika usług transportu drogowego osób, zapłacony podatek VAT poza granicami kraju stanowi koszt uzyskania przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej?
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy ustalenia czy w oparciu o posiadane dokumenty przysługuje jej prawo do zastosowania stawki 0% dla świadczonej usługi transportu towarów jako usługi transportu międzynarodowego.
Czy wystawiając notę księgową na poniesione koszty usługi transportu, świadczonej przez firmę wynajętą postąpiliśmy słusznie?
Dotyczy możliwości zaewidencjonowania w podatkowej księdze przychodów i rozchodów otrzymanej od kontrahenta z Holandii faktury za zakup paliwa w kwocie brutto (po zastosowaniu odpowiedniego przelicznika euro), a następnie zaliczeniu zwróconego z Holandii podatku od wartości dodanej do przychodów z działalności gospodarczej. PD3-1-415-21/06, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Jakie stawki podatku VAT należy wykazywać przy sprzedaży usług spedycyjnych - frach drogowy międzynarodowy, fracht drogowy wewnątrzwspólnotowy, fracht drogowy krajowy?
Zcy faktura na zakup paliwa winna być zaksięgowana w kwocie brutto, a zwrot podatku od wartości dodanej z Holandii stanowić będzie przychód z chwilą jego otrzymania. PB2/005-SIP-314/06, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy podatnik prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług - kierowca samochodu ciężarowego, może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z tej działalności diety zagraniczne?
Czy świadcząc usługi kierowcy w zakresie transportu krajowego i międzynarodowego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów diety krajowe i zagraniczne?
Podatnik jest właścicielem firmy transportowej i osobiście wykonuje zlecenia transportowe na terenie kraju jak również za granicą. Czy w zaistniałej sytuacji może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów delegacje za takie wyjazdy.