Interpretacja indywidualna z dnia 22.07.2016, sygn. ILPB4/4511-1-4/16-2/DS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/4511-1-4/16-2/DS
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy wydatki Spółki ponoszone w związku z najmem Lokalu będą stanowiły dla Spółki koszty uzyskania przychodu?
Dostawa lokalu wraz z piwnicą w trybie egzekucji komorniczej, dokonana już po dostawie pierwotnej, może korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Istota interpretacji: korekta podatku naliczonego odliczonego z tytułu zakupu lokalu mieszkalnego z dwoma miejscami postojowymi
opodatkowanie podatkiem VAT licytacyjnej sprzedaży nieruchomości lokalowej
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w trybie egzekucji przez komornika.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w trybie egzekucji przez komornika.
Zwolnienie przy sprzedaży lokalu niemieszkalnego przez komornika.
Zwolnienie przy sprzedaży lokalu niemieszkalnego przez komornika.
Zwolnienie przy sprzedaży lokalu niemieszkalnego przez komornika.
Interpretacja w zakresie zwolnienia od podatku dostawy w ramach postępowania egzekucyjnego (lokalu niemieszkalnego.
Opodatkowanie dostawy od nieruchomości w trybie egzekucji sądowej.
Opodatkowanie nieruchomości w trybie egzekucji sądowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie stwierdzenia, czy bezumowne korzystanie z lokalu, za które pobierana jest kara konwencjonalna stanowi usługę oraz obowiązku wystawienia faktury z tego tytułu.
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu spłatę zawartej ugody?
1. Czy w przedstawionych stanach faktycznych Spółdzielnia prawidłowo rozumie pojęcie gospodarki zasobami mieszkaniowymi? 2. Czy - w związku z tak rozumianym pojęciem gospodarki zasobami mieszkaniowymi Spółdzielnia może tworzyć fundusz remontowy z odpisów ze wszystkich lokali zaliczonych przez Spółdzielnię do gospodarki zasobami mieszkaniowym, tj. wszystkich lokali, do których przysługuje spółdzielcze
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości.
Czy ustanowienie odrębnej własności lokalu użytkowego (biurowego) mieszczącego się na V piętrze budynku, celem późniejszej jego odsprzedaży, stanowi odłączenie części składowej peryferyjnej środka trwałego, co w konsekwencji powoduje konieczność zmniejszenia przez spółkę wartości początkowej środka trwałego w postaci nieruchomości. Czy prawidłowe jest stanowisko spółki, że (i) przychód podatkowy z
Czy Wnioskodawca może wliczać wszystkie koszty podatkowe i amortyzację lokalu prywatnego, gdyby pozostał na zasadach ogólnych 18%, czy wszystkie te koszty i amortyzacja mogą być rozliczane cały rok podatkowy?
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości.
Czy odpisy na fundusz remontowy od lokali użytkowych przeniesionych na własność odrębną, lokali użytkowych, do których przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów i czy odpis na remonty nieruchomości wspólnej może obciążać koszty gospodarki zasobami mieszkaniowymi w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy na gruncie ustawy o CIT przychód Spółki z tytułu promocyjnej sprzedaży części wykończenia i wyposażenia lokali będzie stanowiła przyjęta przez Spółkę promocyjna cena wykończenia i wyposażenia (np. 1.000 zł)?2. Czy Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całość wydatków na nabycie elementów wykończenia i wyposażenia lokali oferowanego klientom w promocyjnej cenie?
Dotyczy opodatkowania zwrotu równowartości wkładu wniesionego przez wspólnika do Spółki w formie lokali mieszkalnych wybudowanych przez Spółkę w przypadku wystąpienia lub niewystąpienia wspólnika ze Spółki oraz zasadności dokonania korekty podatku naliczonego.