Kiedy należy zgłosić zleceniobiorcę z kodem emeryta do ZUS
Kiedy należy zgłosić zleceniobiorcę z kodem emeryta do ZUS, czy od daty decyzji o przyznaniu emerytury, czy od daty prawa do emerytury?
Kiedy należy zgłosić zleceniobiorcę z kodem emeryta do ZUS, czy od daty decyzji o przyznaniu emerytury, czy od daty prawa do emerytury?
Obowiązki płatnika w związku z organizowanym dla pracowników i współpracowników programem rabatowym.
Obowiązki płatnika w związku z wprowadzeniem programu rabatowego dla pracowników.
Obowiązki płatnika w związku z wprowadzeniem programu rabatowego.
Dotyczy ustalenia czy Utwory, do których prawa autorskie są przenoszone na Wnioskodawcę w ramach opisywanych Umów powinny być przez Wnioskodawcę traktowane jako wartości niematerialne i prawne podlegające amortyzacji, a wynagrodzenie za ich nabycie powinno być włączone do wartości początkowej tych wartości niematerialnych i prawnych
WIS USŁUGA – przeprowadzanie zajęć z robotyki i programowania (…)
Miejsce świadczenia usług oraz nieuznanie świadczenia za świadczenie kompleksowe.
Skorzystanie z kodów uprawniających do zakupu produktu po obniżonej cenie, nie będzie stanowić dla uczestników programu przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
PROBLEM Maszyna jest w leasingu operacyjnym. Sprzedawca nie przekazał stałego kodu dostępu, tylko tymczasowy, co spowodowało brak możliwości pracy na maszynie. Stały kod dostępu należało uzyskać od producenta. Zakupiono stały kod dostępu od producenta z Chin za cenę 10.000,00 $ czyli 51.000,- zł. Serwisant zainstalował kod i uruchomił maszynę. Czy zakup kodu należy traktować jako import usług? Jak
Miejsce świadczenia Usług w przypadku gdy Zleceniodawca poda na zamówieniu polski numer NIP oraz zastosowanie kodu GTU_13.
W stanie prawnym obowiązującym do końca czerwca 2021 r. Wnioskodawca miał obowiązek oznaczania usług wsparcia informatycznego związanych z doradztwem, o których mowa we wniosku, kodem GTU_12, o ile usługi te są sklasyfikowane do PKWiU: 62.02.1.
Od 2 lat obowiązują nowe zasady opodatkowania VAT przekazania bonów. Wcześniej zasadniczo tego typu zdarzenia były obojętne podatkowo. Obecnie wykształciła się już pewna praktyka stosowania nowych przepisów, dzięki czemu można rozwiązywać wiele problemów związanych z bonami, m.in. jak dokumentować sprzedaż bonów, czy istnieje obowiązek korekty, gdy nie wykorzystano bonu w terminie.
W odpowiedzi na pytanie naszego Wydawnictwa MF potwierdziło, że kody transakcyjne (np. EE, SW, TP), inaczej niż kody GTU, stosujemy do oznaczania nie tylko faktur, ale również dokumentów wewnętrznych. Nie trzeba ich natomiast stosować do oznaczania raportów kasowych.
Od 1 października w ewidencji VAT podatnicy będą musieli wpisywać specjalne kody, które będą oznaczały rodzaj towaru lub usługi, transakcji, a także rodzaj dokumentu będącego podstawą wpisu do ewidencji. Jest to nowy obowiązek, a nowe przepisy budzą wiele wątpliwości, szczególnie w przypadku kodów towarowych. MF opublikowało odpowiedzi na pytania podatników na temat zasad stosowania tych kodów. Przedstawiamy
Wśród przepisów prawnych, które weszły w życie 1 stycznia 2005 r., znajdują się również uregulowania dotyczące dwuinstancyjnego postępowania orzeczniczego w ZUS oraz zmian wprowadzonych w kodach stosowanych przy wypełnianiu dokumentów ubezpieczeniowych składanych w ZUS.