Interpretacja indywidualna z dnia 1 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.439.2024.1.KFK
Brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją projektu w ramach realizacji zadań własnych Gminy.
Brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją projektu w ramach realizacji zadań własnych Gminy.
Czy usługa transportu drogowego świadczona przez zagranicznego przewoźnika na terytorium Polski może podlegać podwójnemu opodatkowaniu VAT? Organy podatkowe twierdzą, że tak, ponieważ ich zdaniem zapłata podatku przez nierezydenta (przewoźnika świadczącego usługę) nie odpowiada podatkowi, do którego zapłacenia jest zobowiązany importer usługi. Czy w tej sprawie zapadło jakieś orzecznictwo NSA, które
Jaki należy przyjąć termin obowiązku podatkowego od pozaunijnej usługi transportowej i od kosztów dodatkowych związanych z taką usługą czyli kosztów konwojów i kosztów postojów?
Czy Wnioskodawca postępuje właściwie wystawiając faktury dla kontrahentów na konwoje i postoje związane z transportem międzynarodowym stosując stawkę 0%? Czy dla transportów, odbywających się poza terenem Unii, nie przebiegającym w jakikolwiek sposób na terenie Unii, a także postojów i konwojów związanych z tym transportem można stosować stawkę VAT 0% na podstawie stawki art. 83 ust. 3?
1. Jak należy naliczać podatek VAT z tytułu importu usługi transportowej od podwykonawcy spoza Unii jeśli transport wykonywany jest na pozaunijnej trasie tj. kraj spoza Unii do kraju spoza Unii? 2. Czy od usług konwoju i postoju związanych z taką usługą transportową również należy naliczyć podatek VAT i według jakiej stawki? 3. Jaki należy przyjąć podatek VAT przy imporcie usługi transportu międzynarodowego
Usługi pomocy w odzyskiwaniu podatku od wartości dodanej od podatnika nieposiadającego siedziby, stałego miejsca prowadzenia działalności lub stałego miejsce zamieszkania albo pobytu na terytorium kraju stanowi import usług, podlegający opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w kraju.
Czy Spółka ma prawo zrezygnować ze stosowania kas rejestrujących i prowadzić ewidencję sprzedaży bezrachunkowej?
Czy szacunkowe rozbicie frachtu jest prawidłowe, czy też powinno być robione wg innej zasady? Czy faktura została prawidłowo wystawiona tzn. czy cena za usługę spedycyjną powinna być rozbita na część zagraniczną ze stawką VAT nie podlega i krajową ze stawką VAT 0% (pod warunkiem, że koszty transportu zostaną wliczone do SAD-u), czy też całość usługi powinna być opodatkowana stawką 0%?
Czy zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług koszty transportu, które są umieszczane jako kolejna pozycja na fakturze razem z wysyłanymi wyrobami do krajów UE, należy wykazać w informacji podsumowującej?