Interpretacja indywidualna z dnia 29 czerwca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.294.2023.2.KFK
Pełne prawo do odliczenia podatku w związku z realizacją zadania inwestycyjnego.
Pełne prawo do odliczenia podatku w związku z realizacją zadania inwestycyjnego.
Planowana sprzedaż wyodrębnionego lokalu, obecnie wynajmowanego, będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem vat, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku vat.
Koszty uzyskania przychodów odsetki od kredytu, wydatki eksploatacyjne i na wyposażenie biura z wydzielonej części budynku mieszkalnego na prowadzenie działalności.
Czy usługa budowlana polegająca na budowie Rodzinnego Domu Seniora powinna być opodatkowana 8% podatkiem VAT?
Czy poniesione wydatki o charakterze inwestycyjnym w lokalu należącym do Wnioskodawczyni jako osoby fizycznej (prywatnie), a użytkowanym w ramach prowadzonej działalności gospodarczej będą stanowić inwestycję w obcym środku trwałym w świetle art. 22a ust. 2 pkt 1 PDOF i mogą być amortyzowane według zasad określonych art. 22j ust. 1 pkt 4 PDOF?
Jaka powinna być odprowadzona stawka podatku VAT dla fakturowania inwestycyjnych robót budowalnych w obiekcie?
Wnioskodawca może zastosować stawkę amortyzacyjną w wysokości 2,5%. Wartość początkowa lokalu użytkowego to cena nabycia powiększona o wydatki na wykończenie lokalu.
zakwalifikowanie do źródła przychodu z odpłatnego zbycia zabudowanej nieruchomości budynkami użytkowymi, niewykorzystywanej w pozarolniczej działalności gospodarczej, niewprowadzonej do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, oraz kosztów uzyskania przychodów
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w stanie faktycznym przedstawionym we Wniosku, Wnioskodawca miał prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od poniesionych wydatków, związanych z budową sieci wodociągowej w rozliczeniu za okres, w którym Wnioskodawca otrzymał fakturę dokumentującą poniesienie wydatku?
W tym sensie, co do zasady, każde tego rodzaju przedsięwzięcie zmierzające do zapobieżenia powstania takiej sytuacji, powinno być postrzegane jako prowadzące do zachowania bądź zabezpieczenia źródła przychodów, a związane z tym koszty, jako koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p. Przedstawiony wyżej kierunek wykładni analizowanych przepisów, tj. art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p uwzględnia
Czy przedstawione w stanie faktycznym wydatki, Wnioskodawca prawidłowo klasyfikuje jako koszty bezpośrednio związane z przychodami, które będą stanowiły koszt uzyskania przychodu w momencie uzyskania przychodu z tytułu zbycia Inwestycji budowlanej (poszczególnych lokali mieszkalnych lub użytkowych bądź budynków)?
Czy dochód Wspólnoty Mieszkaniowej uzyskany z ulokowania wolnych środków w funduszu inwestycyjnym jest zwolniony z podatku?
Gdy w składanej przez podatnika deklaracji dla potrzeb podatku od towarów i usług Strona wykaże nadwyżkę kwoty podatku naliczonego nad kwotą podatku należnego, Wnioskodawca będzie uprawniony do ubiegania się o zwrot na rachunek bankowy ww. nadwyżki, zgodnie z art. 87 ust. 1 cyt. ustawy.
Dot. możliwości uznania z inwestycję w obcym środku trwałym nakładów poniesionych na lokal użytkowy stanowiący własność Wnioskodawczyni, wniesioną do spółki do używania.
Jaka stawkę VAT należy zastosować do usługi instalacji pieca wolnostojacego oraz wkładu kominkowego gdy jest pani jego instalatorem?
1. Czy następujące koszty: koszty zakupu gruntu, koszty projektowe oraz koszty robót budowlanych, obliczone proporcjonalnie wskaźnikiem udziału powierzchni danego etapu inwestycji w całości powierzchni inwestycji albo wskaźnikiem udziału PUM (powierzchni użytkowej mieszkalnej w rozumieniu odnośnych przepisów) danego etapu inwestycji w całości szacowanego PUM inwestycji, Spółka może zakwalifikować jako
Wnioskodawca będzie mógł, stosownie do zapisu art. 87 ust. 5a ustawy o VAT, skutecznie wnosić o zwrot kwoty podatku naliczonego przy zakupie lokalu użytkowego pomimo nie osiągnięcia w pierwszym okresie 3-4 miesięcy, przypadających bezpośrednio po zakupie obrotów z wynajmu tego lokalu użytkowego.
1. Czy przychodem z działalności gospodarczej będzie przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości niewykorzystywanej w działalności gospodarczej i nieamortyzowanej? 2. Czy w dacie sprzedaży do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej (wynajem lokali) można zaliczyć wydatki poniesione na zakup nieruchomości i towarzyszące jej koszty notarialne oraz wydatki na modernizację i rozbudowę
Czy podatnik będzie miał prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu (kosztów podatkowych) niezamortyzowaną wartość inwestycji w obcym środku trwałym, mimo iż opuszczając wynajmowany obiekt pozostawi w nim dokonane nakłady?
Czy wydatki poniesione przez Spółkę należy uznać za inwestycję w obcym środku trwałym podlegającym amortyzacji?
W jaki sposób dokonać korekty podatku naliczonego od nabycia środka trwałego (lokalu użytkowego) za okres od II-kwartału 2008 do IV kwartału 2009?
obowiązek podatkowy w przypadku, gdy właściciel (nierezydent) odstąpi od zgłoszenia rejestracyjnego
Interpretacja dotyczy właściwych stawek podatku dla świadczonych usług instalacji systemów zabezpieczeniowych w obiektach budownictwa mieszkaniowego (lokale mieszkalne i lokale użytkowe).