Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.03.2012, sygn. ITPP1/443-1667/11/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1667/11/AT
Jaka stawkę VAT należy zastosować do usługi instalacji pieca wolnostojacego oraz wkładu kominkowego gdy jest pani jego instalatorem?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 7 grudnia 2011 r. (data wpływu 13 grudnia 2011 r.), uzupełnionym w dniu 20 lutego 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usług montażu pieca wolnostojącego (tzw. kozy) oraz wkładu kominkowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 grudnia 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usług montażu pieca wolnostojącego (tzw. kozy) oraz wkładu kominkowego.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Od 11 lat zajmuje się Pani kompleksową realizacją kominków. Stara się Pani rozwijać działalność, otwierając kolejne punkty sprzedaży. Wykonuje Pani usługę montażu i zabudowy produktu wkład kominkowy dla klienta indywidualnego. Z uwagi na całkowitą zabudowę stosuje Pani obniżoną stawkę VAT 8%. Jednak bardzo często przegrywa Pani kalkulacją z miejscową konkurencją (dotyczy to wszystkich produktów) na usługę na instalację tzw. kozy (pieca wolnostojącego), który jest produktem instalowanym bez zabudowy, co wynika z karty technicznej produktu. Jedynym elementem łączącym urządzenie z przewodem kominowym jest rura odprowadzająca spaliny, którą zawsze można zdemontować, jak też w każdej chwili można zdemontować sam piecyk wolnostojący. W związku z powyższym, na taką instalację wystawia Pani dokument sprzedaży w postaci faktury VAT ze stawką 23%. Firmy konkurencyjne wykonują taką instalację ze stawką obniżoną 8% na samo urządzenie, co wpływa na niekonkurencyjność Pani oferty.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right