Interpretacja indywidualna z dnia 14 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.648.2024.2.JM
Zwolnienie od podatku w związku z prowadzeniem hodowli ślimaka afrykańskiego (hodowlanego).
Zwolnienie od podatku w związku z prowadzeniem hodowli ślimaka afrykańskiego (hodowlanego).
Działy specjalne produkcji rolnej (pisklęta).
Korzystanie ze zwolnienia od podatku VAT w związku ze sprzedażą ptaszników na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy oraz brak obowiązku wliczania tej sprzedaży do limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Dotyczy możliwości skorzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży gekonów (...) oraz prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku jako rolnik ryczałtowy dla sprzedaży gekonów (...) w przypadku przekroczenia limitu 200.000 zł, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Zwolnienie z podatku VAT sprzedaży pajęczaków, pochodzących z własnej działalności rolniczej, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy oraz nie wliczanie do limitu wskazanego w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości sprzedaży zwolnionej.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 w związku z dokonywaną sprzedażą ptaszników pochodzących z własnej hodowli.
Możliwości korzystania ze zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 w powiązaniu z art. 2 pkt 15.
Sprzedaż przez Wnioskodawcę pająków, skorpionów oraz owadów karmowych oraz ich wysyłka nie będą opodatkowane podatkiem od towarów i usług w związku ze zwolnieniem z art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy.
ustalenie czy Wnioskodawca dokonując dostawy wyhodowanych przez siebie ptaszników (entomofagów) w ramach prowadzonej działalności jest rolnikiem ryczałtowym zwolnionym przedmiotowo z podatku od towarów i usług, - brak obowiązku rejestracji przez rolnika ryczałtowego jako czynnego podatnika VAT w przypadku przekroczenia limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, - możliwość posiadania statusu
Brak obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku VAT w sytuacji rezygnacji ze statusu podatnika VAT czynnego.
Czy przychody z tytułu hodowli i sprzedaży owadów karmowych podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Uchwalone właśnie przez Parlament zmiany w ustawie akcyzowej dotyczą producentów suszu tytoniowego, tj. rolników, oraz grupy producenckie suszu tytoniowego. Wprowadzają m.in. opodatkowanie dostaw wewnątrzwspólnotowych i eksportu suszu tytoniowego realizowanych samodzielnie przez rolników. Nakładają obowiązki sprawozdawcze na pośredniczące podmioty tytoniowe i działające w tym charakterze podmioty zagraniczne
Jestem rolnikiem indywidualnym i ubiegam się o kredyt na inwestycję - budowę chlewni oraz zakup trzody chlewnej. Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych zwalnia od podatku ustanowienie hipoteki na zabezpieczenie wierzytelności banków z tytułu kredytów udzielanych rolnikom indywidualnym lub zespołom rolników indywidualnych na budownictwo inwentarskie lub składowe, wraz z urządzeniami towarzyszącymi