Kiedy firma może się domagać od gminy rozwiązania umowy
Dotyczy ustalenia, czy zapłacona przez Wnioskodawcę kara umowna z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy z Dostawcą na dostarczenie paliwa gazowego stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Utrata przez grupę VAT statusu podatnika (likwidacja grupy VAT) w związku z wypowiedzeniem umowy o utworzeniu grupy VAT przez jednego z członków w formie jednostronnego oświadczenia woli o opuszczeniu grupy przed upływem okresu 3 lat, na który grupa została utworzona.
1. Czy w przypadku rozwiązania Umowy o utworzeniu PGK poprzez zgodne oświadczenie stron złożone w formie pisemnej w okresie istnienia PGK (tj. po rozpoczęciu pierwszego roku podatkowego PGK) nie znajdzie zastosowania ograniczenie przewidziane w art. 1a ust. 13 ustawy o CIT, wobec czego Spółki wchodzące obecnie w skład PGK będą mogły przystąpić do innej (nowej) PGK przed upływem trzech lat podatkowych
skutki podatkowe rozwiązania umowy dożywocia i sprzedaż gospodarstwa rolnego
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych sprzedaży gruntów rolnych oraz rozwiązania umów dzierżawy gruntów.
Czy w sytuacji wypowiedzenia umowy na dostawę gazu przez jedną ze Stron, przychód podatkowy powstaje w ostatnim dniu obowiązywania umowy?
Czy dokonanie przez B zapłaty w miejsce zapłaty, do której zobowiązany był leasingobiorca (stanowiące wykonanie przez B zobowiązania wynikającego z udzielonej gwarancji) będzie skutkowało powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Prawidłowym jest twierdzenie Wnioskodawcy, że z uwagi na związek nieodpłatnego przekazania towarów (będący skutkiem rozwiązania umowy o użytkowanie wieczyste części sportowej działki) na cele związane z jego przedsiębiorstwem, nie powstanie z tego tytułu obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług.
czynność rozwiązania umowy o wieczyste użytkowanie gruntów za odszkodowaniem należy traktować jako odpłatną dostawę towarów w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o VAT
Pozbawienie prawa wieczystego użytkowania gruntu z nakazu władzy publicznej w zamian za odszkodowanie, stanowi dostawę towarów, o której mowa w art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, podlegającą opodatkowaniu. Spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającej z faktury dokumentującej kwotę wypłaconego odszkodowania.
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług rozwiązania umowy o wieczyste użytkowanie gruntów za odszkodowaniem?
Czy środki otrzymane przez Spółkę od Zarządcy Rozliczeń na pokrycie kosztów gazu ziemnego (oraz rozliczenia z tego tytułu, tj. kwoty dodatniej korekty rocznej) będą stanowiły przychód podlegający opodatkowaniu CIT z chwilą otrzymania (tj. na zasadzie kasowej)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy wydatki na nabycie gazu ziemnego powinny być - jako koszty bezpośrednie - zaliczone do kosztów podatkowych z chwilą osiągnięcia odpowiadającego im przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Czy X Agencja Mieszkaniowa miała prawo wykazywać kwotę 8.872 zł jako przychody Wnioskodawcy i jego małżonki?
Czy Wnioskodawca zobowiązany jest do zapłaty podatku od sumy 17.600 zł, czyli zwrotu kosztów i nakładów poniesionych przy budowie garażu, które wypłaciła M firma na mocy ugody z dnia 28 sierpnia 2007 r.?
w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.
w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.
Jaki jest katalog aktywów, do których należy przypisać środki otrzymane na pokrycie kosztów osieroconych? Czy obejmuje on także środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne inne niż rzeczowe środki trwałe brane pod uwagę przy obliczaniu wysokości kosztów osieroconych zgodnie z art. 27 ustawy o zasadach pokrywania kosztów powstałych u wytwórców w związku z przedterminowym rozwiązaniem umów długoterminowych
Czy opisane powyżej roszczenie z tytułu bezumownego korzystania z gruntu winno być udokumentowane fakturami VAT, tak jak czyniono to do roku 2005, czy też w tym okresie mało ono charakter odszkodowania, o którym mowa w art. 224, 225, i 230 Kodeksu cywilnego i tym samym nie podległo przepisom ustawy o podatku od towarów i usług?
Spółka zwraca się o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w przedmiocie opodatkowania podatkiem od towarów i usług rozwiązania umowy o wieczyste użytkowanie gruntów za odszkodowaniem ustalonym według zasad obowiązujących przy wywłaszczeniu nieruchomości.
Czy przedmiotem transakcji kupna budynku centrum handlowego i związanego z nim wieczystego użytkowania gruntu, środków trwałych i wyposażenia jest nabycie budynku ze środkami trwałymi, połączone z przeniesieniem praw i obowiązków wynikających z umów najmu w rozumieniu art. 4a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odróżnieniu od nabycia przedsiębiorstwa/zorganizowanej części przedsiębiorstwa