Zmiana interpretacji indywidualnej z dnia 24 maja 2024 r., Szef Krajowej Administracji Skarbowej, sygn. DOP3.8222.1.2024.CNRU
Ulga termomodernizacyjna - atrybut własności na dzień dokonania odliczenia, faktury VAT przy wspólności majątkowej.
Ulga termomodernizacyjna - atrybut własności na dzień dokonania odliczenia, faktury VAT przy wspólności majątkowej.
stawka podatku VAT dla wpłat mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach budowy instalacji w ramach projektu, obowiązek wystawienia przez Gminę faktur VAT dla mieszkańców z tytułu wkładu własnego, brak opodatkowania podatkiem VAT przeniesienia prawa własności po 5 latach przedmiotowych instalacji przez Gminę na rzecz mieszkańców, prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z faktur dotyczących
w zakresie momentu powstania przychodu z tytułu umowy przenoszącej własność lokalu
Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania opłaty należnej Miastu z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności ustalonej zgodnie z przepisami ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności ustanowionego przed dniem 1 maja 2004 r.
określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu przeniesienia na Gminę własności nieruchomości w zamian za odszkodowanie
w zakresie udokumentowania świadczenia usługi marketingowej oraz wydania nagród w ramach programów lojalnościowych i motywacyjnych
Czy w przypadku podjęcia uchwały przez Wspólnotę o opłaceniu ze środków funduszu remontowego należności, które obciążają indywidualnie uwłaszczanych właścicieli lokali a nie Wspólnotę, będzie musiała ona odprowadzić podatek dochodowy od osób prawnych od opłaconych kwot?
Czy opisane powyżej wpłaty pobierane przez Spółdzielnię na Fundusz Wykupu będą stanowiły przychód podatkowy i w razie ich przeznaczenia i wydatkowania tak jak to opisano w zdarzeniu przyszłym na nabycie prawa własności gruntów, do których aktualnie przysługuje Spółdzielni prawo użytkowania wieczystego, będą podlegać zwolnieniu przewidzianemu w ar. 17 ust. 1 pk 44w związku z ust. 1b PDOP?
opodatkowanie najmu nieruchomości a działalność gospodarcza
Możliwość skorygowania nadpłaconego podatku należnego i wystawienie faktury korygującej, ujecie tej korekty w deklaracji VAT-7 w miesiącu otrzymania faktury korygującej oraz złożenie do właściwego miejscowo urzędu skarbowego wniosku o stwierdzenie nadpłaty w trybie art. 75 ustawy Ordynacja podatkowa w związku z opodatkowaniem czynności przekształcenia prawa wieczystego użytkowania w prawo własności
Czy faktury (przed uzyskaniem aktu własności działki) za materiały, które są użyte na własne cele mieszkaniowe i były zakupione ze środków pieniężnych uzyskanych ze sprzedaży mieszkania w okresie wyznaczonym przez US, czyli 2 lata mogą być kwestionowane?
Wnioskodawca miał obowiązek wystawienia faktury dokumentującej dokonanie odpłatnej dostawy towaru nie później niż 7. dnia od dnia wydania towaru -przejęcia samochodów przez firmę I.
Czy w świetle uiszczenia wpłaty i dokonania zmiany przysługującego prawa do zajmowanego lokalu na własnościowe oraz ustanowienia prawa odrębnej własności lokalu, jak również sprzedaży lokalu Zainteresowana ma obowiązek zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Ustalenie daty nabycia nieruchomości w świetle art. 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skoro konsekwencją otrzymania certyfikatów inwestycyjnych będzie przeniesienie własności akcji w spółkach kapitałowych oraz udziałów spółek prawa handlowego poprzez wniesienie powołanych walorów (wpłatę) do funduszu inwestycyjnego, tego typu transakcja nie jest neutralna podatkowo. U Wnioskodawcy zostanie rozpoznany przychód z kapitałów pieniężnych.
Czy zachodzi potrzeba zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w związku ze sprzedażą mieszkania, bo nie minął okres 5 lat?
Czy przeniesienie własności mieszkania w drodze umowy o dożywocie będzie powodowało powstanie obowiązku uiszczenia podatku dochodowego w wysokości 19% od zbycia mieszkania własnościowego?
1) Czy w świetle powyższego stanu faktycznego istnieje podstawa do zwolnienia z podatku dochodowego od zbycia lokalu mieszkalnego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy? 2) Co było przedmiotem sprzedaży, tj. czy spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, czy lokal mieszkalny stanowiący własność odrębną? 3) Czy nabycie lokalu mieszkalnego będącego przedmiotem sprzedaży nastąpiło 3 sierpnia 2007
W jaki sposób wartość otrzymanych aportem nieruchomości powinna zostać ujęta w kosztach uzyskania przychodu osiągniętego ze sprzedaży przez Wnioskodawcę poszczególnych lokali, wraz z odpowiednim udziałem w prawie własności gruntu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
opodatkowanie sprzedaży gruntu stanowiącego własność Skarbu Państwa na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego, określenia stawki podatku VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od tej transakcji
przeniesienie własności akcji przez Wnioskodawcę na Fundusz Inwestycyjny na podstawie art. 453 Kodeksu cywilnego w celu spełnienia zobowiązania.
Czy organ podatkowy ma prawo podzielić na połowę wartość faktur wystawionych w całości, imiennie na nazwisko Wnioskodawcy i zaliczyć tylko w połowie koszty poniesione przez Wnioskodawcę na cele mieszkaniowe? Czy jest podstawa prawna takiego postępowania?
dostawa towarów i obowiązek podatkowy z tytułu tej dostawy
Czy w związku z planowaną sprzedażą działki nr 761/6 położonej w X istnieje wątpliwość czy sprzedaż ta ma być dokonana przez Pana A.B. na podstawie tylko aktu notarialnego w ¼ części czy też aktu notarialnego oraz faktury VAT ze stawką 22% w ¼ części wartości sprzedaży?