Interpretacja indywidualna z dnia 16 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.202.2024.2.APR
Skutki podatkowe dotyczące umowy o przejęcie zarządzania funduszem inwestycyjnym.
Skutki podatkowe dotyczące umowy o przejęcie zarządzania funduszem inwestycyjnym.
Obowiązek wystawienie PIT-11 dla osoby fizycznej w przypadku przejęcia przez spółkę - przedsiębiorstwo wodociągowe urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.
wystawiania faktur korygujących w odniesieniu do czynności opodatkowanych podatkiem VAT zaistniałych w ZCP .
Obowiązek zapłaty podatku i wystawienia faktury w związku z otrzymanych odszkodowaniem za przejęcie nieruchomości pod drogę publiczną
Czynność Spółki polegająca na udostępnieniu pracowników do wykonywania czynności na rzecz innego podmiotu za otrzymanym wynagrodzeniem stanowi odpłatne świadczenie usług przez Spółkę, o którym mowa w art. 8 ust. 1 ustawy o VAT. W opisanej sprawie powstał obowiązek podatkowy dla już wykonanego świadczenia. Po śmierci podatnika (osoba fizyczna) ustał byt prawny tego podatnika i nie istnieje prawna możliwość
Interpretacja w zakresie uznania Wydatków na Nabycie Prawa do Zarządzania Funduszami za koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów ww. Wydatków.
Ustalenie czy środki pochodzące z likwidowanych osób prawnych powiększą fundusz założycielski Wnioskodawcy i jako pierwsze wyposażenie związane z utworzeniem ośrodków terenowych nie będą stanowić przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Sukcesja podatkowej związana z reorganizacją struktury wojewódzkich ośrodków.
Skutki podatkowe związane z połączeniem Spółek dotyczące prawa do odliczenia przez Spółkę podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych na Spółkę Przejmowaną.
Rozliczenie podatku naliczonego, podatku należnego, faktur korygujących zakupowych, wystawiania faktur korygujących sprzedaż i ich rozliczania w związku z przejęciem innej spółki.
Jeżeli po przejęciu spółki, spółka przejmująca błędnie wystawi faktury na dane spółki przejmowanej, ma prawo przyjąć noty korygujące od kontrahentów, o ile nie zmieniają podmiotu umowy.
Sposób ujęcia faktur i faktur korygujących oraz korygowania deklaracji VAT w związku połączeniem spółek.
Interpretacja indywidualna w zakresie obowiązku złożenia korekt deklaracji VAT.
Interpretacja indywidualna w zakresie rozpoznania obowiązku podatkowego, wystawienia faktury, wystawienia faktury korygującej oraz dokonania korekty podstawy opodatkowania, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego, ujęcia w deklaracji VAT otrzymanej faktury korygującej, wystawienia noty korygującej oraz obowiązku złożenia deklaracji VAT.
sposób ujmowania rozliczeń (przychodów/kosztów uzyskania przychodu) za wykonane/częściowo wykonane przed Dniem Połączenia usługi wzajemne (pytanie Nr 1)
Sposób rozliczenia niezakończonych na Dzień Połączenia usług świadczonych pomiędzy Wnioskodawcą a Spółkami przejmowanymi (pytanie Nr 2).
W jaki sposób Wnioskodawca powinien dokonywać korekt rozliczeń CIT, w przypadku wystawienia lub otrzymania w dniu lub po dniu połączenia faktur korygujących dotyczących działalności Spółki Przejmowanej z okresu sprzed dnia połączenia? (pytanie oznaczone we wniosku nr 6)
Ustanie bytu prawnego podatników (Spółek), którzy złożyli pierwotne deklaracje podatkowe nie oznacza braku możliwości złożenia korekt tych deklaracji, gdy będzie istniał ich następca prawny. Następcą prawnym Spółek będzie Wnioskodawca. Następstwo prawne Wnioskodawcy w odniesieniu do praw i obowiązków Spółek będzie wynikać z art. 93 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej, który statuuje zasadę sukcesji praw
Która ze spółek (Spółka Dzielona, czy Spółka Przejmująca) będzie zobowiązana po dniu podziału do ujęcia dla celów podatku dochodowego od osób prawnych faktur korygujących faktury sprzedaży wystawione przez Spółkę Dzieloną przed dniem podziału?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia przez Wnioskodawcę podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych na spółkę wnoszoną aportem do Wnioskodawcy po dniu jej wniesienia.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia przez Wnioskodawcę podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych na spółkę przejmowaną/dzieloną w dniu lub po dniu połączenia/podziału.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur w związku z planowanym połączeniem spółek
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych na przejętą spółkę dokumentujących transakcje dokonane z tym podmiotem.
Wnioskodawca jako spółka przejmująca powinien dokonać aktualizacji danych, które uległy zmianie w związku z połączeniem się spółek, poprzez złożenie formularza NIP-2. Ponadto, w przypadku, gdy dzień połączenia nastąpi w ciągu okresu rozliczeniowego i w momencie składania deklaracji spółka przejmowana nie będzie istnieć, a także w sytuacji braku zgłoszenia zaprzestania wykonywania działalności przez