Interpretacja indywidualna z dnia 24.08.2016, sygn. IBPB-1-3/4510-536/16-1/TS, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-3/4510-536/16-1/TS
Która ze spółek (Spółka Dzielona, czy Spółka Przejmująca) będzie zobowiązana po dniu podziału do ujęcia dla celów podatku dochodowego od osób prawnych faktur korygujących faktury sprzedaży wystawione przez Spółkę Dzieloną przed dniem podziału?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 w zw. z art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Zainteresowanych, przedstawione we wniosku wspólnym z 15 czerwca 2016 r. (data wpływu do tut. BKIP 21 czerwca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, która ze spółek (Spółka Dzielona, czy Spółka Przejmująca) będzie zobowiązana po dniu podziału do ujęcia dla celów podatku dochodowego od osób prawnych faktur korygujących faktury sprzedaży wystawione przez Spółkę Dzieloną przed dniem podziału jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 czerwca 2016 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek wspólny o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, która ze spółek (Spółka Dzielona, czy Spółka Przejmująca) będzie zobowiązana po dniu podziału do ujęcia dla celów podatku dochodowego od osób prawnych faktur korygujących faktury sprzedaży wystawione przez Spółkę Dzieloną przed dniem podziału.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Zainteresowany będący stroną postępowania (dalej: Spółka, Spółka Dzielona) prowadzi działalność w branży poligraficznej, polegającą na produkcji materiałów drukowanych na papierze własnym lub powierzonym przez kontrahentów (dalej: Działalność Poligraficzna), a także działalność usługową i logistyczną, polegającą na kompletowaniu produktów w zestawy, magazynowaniu i organizacji wysyłki tych zestawów do klientów (dalej: Działalność Logistyczna).