Wykorzystanie funduszu sołeckiego na zakup i naprawę wiat przystankowych - stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach z dnia 19 grudnia 2023 r., sygn. WI.54.68.2023
Nie podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na obciążeniu Spółki kosztami reklamacyjnymi I i braku obowiązku rozpoznania importu usług. Nie podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na otrzymaniu przez Spółkę kosztów reklamacyjnych i dokumentowania tej transakcji. Podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na obciążeniu kontrahentów kosztami utylizacji i udokumentowania tej transakcji
W zakresie braku prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT naliczonego z otrzymanej faktury za naprawę pojazdu leasingowanego.
Wniosek w zakresie podatku od towarów i usług dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usług, od Producenta, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży usług przedłużonych gwarancji na rzecz nabywców oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu napraw gwarancyjnych.
Prawo do odliczenia. Moment powstania obowiązku podatkowego. Sposób dokumentowania sprzedaży. Akceptacja faktur. Brak obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez Kontrahenta.
Brak obowiązku stosowania oznaczenia „mechanizm podzielonej płatności” na fakturach wystawionych przez Spółkę z tytułu świadczenia usług serwisowych lub naprawy oraz brak obowiązku stosowania oznaczenia GTU 07 w Jednolitym Pliku Kontrolnym (JPK) za wykonanie usług serwisowych lub naprawy.
Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia „mechanizm podzielonej płatności” na fakturach wystawionych przez Spółkę z tytułu świadczenia usług serwisowych lub naprawy pojazdów. Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia GTU 07 w Jednolitym Pliku Kontrolnym (JPK) za wykonanie usług serwisowych lub naprawy pojazdów.
Prawidłowość udokumentowania czynności obciążenia kosztami naprawy.
Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny, czy przepis art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. f) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne wyklucza Wnioskodawcę z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania sprzedaży części regenerowanej oraz korekty podstawy opodatkowania w przypadku zwrotu części regenerowanej przez nabywcę.
Sposób dokumentowania czynności obciążenia innego podmiotu kosztami naprawy dystrybutora oraz ustalenie, czy w przypadku uznania tego obciążenia za odszkodowanie, ma ono zostać naliczone w kwocie netto czy brutto.
obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży usług przy zastosowaniu kasy rejestrującej
Dotyczy wartość franszyzy redukcyjnej jaką obciążany jest korzystający/najemca stanowi wynagrodzenia za świadczoną usługę, i w konsekwencji podlega opodatkowaniu VAT i powinno być dokumentowane fakturą
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym podstawą opodatkowania VAT z tytułu sprzedaży części lub wykonania usług naprawy samochodu będzie kwota netto wynikająca z faktury, uwzględniająca rabat związany z realizacją vouchera przez klienta?Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym przychodem na gruncie CIT z tytułu sprzedaży części lub wykonania usług naprawy samochodu będzie
prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu naprawy pojazdu
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania za świadczenie usług zgłoszenia przez Spółkę do Sędziego Komisarza roszczenia wynikającego z przejęcia przez Spółkę kosztu świadczenia w przyszłości napraw gwarancyjnych oraz dokonania potrącenia roszczenia Spółki wynikającego z przejęcia na siebie ryzyka i kosztu świadczenia ewentualnych napraw gwarancyjnych, a także powstania obowiązku podatkowego i wystawienia
1. W przypadku usunięcia (samodzielnie przez Spółkę bądź przy wykorzystaniu podmiotów trzecich) zastępczego usterek oraz poniesienia kosztów napraw przez Spółkę (wynikających z gwarancji udzielonych przez GW), a następnie obciążenia tymi kosztami GW Spółka świadczy usługę (w rozumieniu art. 8 ustawy o VAT) na rzecz GW? 2. Czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych
Czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przez podmioty trzecie na Spółkę tytułem wykonania prac polegających na usunięciu zastępczym usterek i dokonaniu napraw?
Czy przyszłe przychody ze świadczenia usług konserwacji i napraw kotłowni gazowo-olejowych, węzłów cieplnych oraz instalacji cieplnych CO i CW Wnioskodawca powinien opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5% czy 5,5%?
stwierdzić należy, iż w związku z rozszerzeniem swojej działalności gospodarczej opodatkowanej w formie karty na podmioty inne niż osoby fizyczne Wnioskodawca nie utraci prawa do opodatkowania przychodów w formie karty podatkowej.
1. Czy koszty napraw gwarancyjnych stanowią koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami i powinny być potrącane w dacie ich poniesienia, określonej zgodnie z art. 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy datą poniesienia kosztów innych niż bezpośrednio związane z przychodami wynikających z usług lub dostaw towarów, które zostały wykonane w danym roku podatkowym (n) i udokumentowane
Wnioskodawca ma prawo do zastosowania stawki NP z tytułu usług naprawy samochodu dla kontrahentów spoza UE. Wnioskodawca prawidłowo wystawi fakturę wykazując tylko usługę naprawy samochodu wliczając w cenę części wykorzystane do naprawy tego samochodu, z wyjątkiem stawki i kwoty podatku oraz kwoty należności wraz z podatkiem.