Interpretacja indywidualna z dnia 14 czerwca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.203.2023.1.AS
Możliwość zwolnienia z opodatkowania nagrody X przyznanej przez Y na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy o CIT.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania nagrody X przyznanej przez Y na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy o CIT.
Zwolnienie z opodatkowania dochodów (przychodów) FIZAN, innych niż wskazanych w art. 17 ust. 1 pkt 57 lit. a-g, osiąganych za pośrednictwem zagranicznej spółki kontrolowanej.
W zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dochodu uzyskanego przez Wnioskodawcę na podstawie przeprowadzonej zbiórki publicznej, przeznaczonego i wydatkowanego na cel statutowy wynikający z § 2 aktu założycielskiego, tj. leczenie i rehabilitację A.
Czy sprzedaż samochodów, w październiku 2017 r. (otrzymanych przez Fundację 28 sierpnia 2017 r.), spowodowała obowiązek zapłacenia podatku?
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 6c ustawy.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy.
Czy biorąc pod uwagę cel działania Fundacji ujawniony w jej statucie - udzielanie wsparcia finansowego studentom Wydziału Farmacji Uniwersytetu poprzez ustanawianie i finansowanie stypendiów oraz udzielanie dofinansowań, a także fakt, że majątek Fundacji, który stanowią również prawa nabyte w toku jej działania, jest przeznaczony w całości na prowadzenie działalności statutowej, dochód uzyskany przez
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania zwolnienia określonego w art. 17 ust. 1 pkt 4.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania zwolnienia określonego w art. 17 ust. 1 pkt 6c.
Czy dochody (przychody) FIZAN, inne niż wskazane w art. 17 ust. 1 pkt 57 lit. a-f ustawy CIT, osiągane za pośrednictwem ZSK, będą wolne od podatku, o którym mowa w art. 24a ust. 1 ustawy CIT?
Czy dochód z tytułu najmu suteryny na cele mieszkalne zwolniony jest z podatku dochodowego od osób pranych w świetle zapisu art. 17 ust. 1 pkt 4 (ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy.
Czy w przedstawionym w opisie zdarzeniu przyszłym u Wnioskodawcy powstanie dochód do opodatkowania z tytułu otrzymania darowizny w postaci Ośrodka oraz z tytułu innych dochodów przeznaczanych na prowadzenie Ośrodka?
Czy przekazywanie środków finansowych na cele jak wyżej, podmiotom, osobom z siedzibą na Litwie lub Norwegii stanowić będzie wydatkowanie dochodów Fundacji na cele określone w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy?
Równowartość dochodu odpowiadającego wydatkom, w tym zaliczkom, na zakup akcji w podmiotach, będących osobami prawnymi, związanych z mediami nie jest zwolniony przedmiotowo od podatku dochodowego od osób prawnych, ponieważ nie odbywa się w ramach zarządzania portfelem, o którym mowa w art. 75 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. Nr 183, poz. 1538).
Czy dochody uzyskiwane przez Fundację w toku jej działalności, które będą przeznaczone na realizację celów statutowych, podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
1. Czy wpłaty na fundusz remontowy dokonywane przez właścicieli lokali użytkowych, gromadzone przez Wspólnotę Mieszkaniową, wolne są od podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art.17 ust.1 pkt.44 ustawy z dnia 15 lutego 1992r, o podatku dochodowym od osób prawnych, w przypadku ich przeznaczenia na cele remontowe związane z utrzymaniem części wspólnej nieruchomości? 2. Czy gromadzone przez
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania emerytury z Finlandii.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego dochodu uzyskanego ze sprzedaży windy i przeznaczonego na remonty.
Czy naliczony dla wyżej wymienionego mienia odpis na fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych można ująć w ciężar kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 w związku z art.16 ust.1 pkt 9 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego w części odnoszącej się do wpłat na poczet utrzymania nieruchomości wspólnej oraz na fundusz remontowy uiszczanych przez właścicieli lokali użytkowych orazwpłat na fundusz remontowy uiszczanych przez właścicieli lokali mieszkalnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu powstałego w związku z objęciem udziałów w spółce kapitałowej w zamian za wkład niepieniężny.