Jak dokonać korekty w związku ze zwrotem zaliczki zaewidencjonowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej
Transakcje zagraniczne sprawiają podatnikom kłopoty związane z ich prawidłowym rozliczeniem. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że na podatkowe rozliczenie zagranicznej sprzedaży lub zakupu składa się z reguły kilka etapów. Pomyłka w jednym z nich może skutkować błędami w dalszym rozliczeniu. Dlatego, aby zapobiec takim pomyłkom, warto przeanalizować poszczególne etapy związane z rozliczeniem zagranicznych
Jednostki gospodarcze podczas swojej działalności gospodarczej nabywają materiały, towary i usługi, aby realizować cele, do jakich zostały powołane, tj. prowadzić działalność produkcyjną, usługową lub handlową. Podatnicy prowadzący księgi rachunkowe nie prowadzą odrębnej ewidencji towarów i materiałów dla celów podatku dochodowego. Do rozliczeń podatkowych wykorzystują oni ewidencję prowadzoną dla
Otrzymałam fakturę VAT od dostawcy gazu ziemnego. Jest to faktura prognozowa. Wystawiono ją 25 października 2011 r. Otrzymałam ją 4 listopada 2011 r. Obejmuje ona okres od 1 listopada 2011 r. do 31 stycznia 2012 r., zaś termin płatności faktury to 16 stycznia 2012 r. Czy prawidłowo postąpię, ewidencjonując ją w podatkowej księdze przychodów i rozchodów w dacie wystawienia (25 października 2011 r.),
1. Jak rachunkowo i podatkowo rozliczyć opłaconą w 2010 r. prenumeratę czasopism fachowych na rok 2011? 2. Kiedy podatnicy prowadzący pkpir mogą zaliczyć do kosztów wydatek na prenumeratę pism fachowych?
Jeżeli Wnioskodawca nie dokona obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony w terminie płatności faktury VAT z tytułu zakupów energii elektrycznej, czy może odliczyć kwotę tego podatku w deklaracji podatkowej za następny okres rozliczeniowy?
Czy Spółka może dokonać obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony, wynikający z otrzymanej faktury częściowej VAT z tytułu planu zaliczkowego zakupów energii elektrycznej w rozliczeniu za miesiąc, w którym przypada termin płatności przedmiotowej faktury częściowej?
Zapytanie Spółki dotyczy momentu, w którym Spółka nabywa prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, na podstawie faktur VAT i zaliczkowych faktur VAT, wystawionych przez sprzedającego prawa majątkowe, wynikające ze świadectw potwierdzających pochodzenie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.
W rozliczeniu za który okres przysługuje prawo do obniżenia kwot podatku należnego o kwoty podatku naliczonego zawarte w duplikatach faktur.
Kiedy można obniżyć podatek należny o podatek naliczony wynikający z duplikatu faktury za dostawę energii elektrycznej?
Spółka w związku z nowymi przepisami podatkowymi zapytuje o tryb postępowania z fakturami dotyczącymi zaszłości sprzed 1 maja 2004 r., otrzymanymi po tej dacie.
Czy w myśl przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 r. (Dz. U. Nr 27, poz. 268 ze zm.) można odliczyć podatek naliczony z korekty faktury za energię elektryczną w miesiącu otrzymania faktury korygującej, czy w miesiącu, w którym przypada termin płatności?