Interpretacja indywidualna z dnia 3 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.142.2024.1.AM
Obowiązek prowadzenia ewidencji w podatku akcyzowym.
Obowiązek prowadzenia ewidencji w podatku akcyzowym.
Wnioskodawca nie może kosztów kwalifikowanych poniesionych przed rokiem, w którym zakończono projekt rozliczyć w korekcie zeznań podatkowych za lata poprzedzające ten rok.
Brak odpowiednich adnotacji w dowodach rejestracyjnych, potwierdzających wykonanie dodatkowego badania technicznego powoduje, że nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia 100%, ale jedynie 50% kwoty podatku naliczonego od wydatków z tytułu użytkowania pojazdów oraz od importu usług najmu samochodów.
WIS USŁUGA – zajęcia laboratoryjne „(…)” dla dzieci w wieku 7-15 lat (szkoła podstawowa).
Prawo do pełnego odliczenia VAT od wydatków na zakup ww. pojazdu oraz wydatków związanych z jego eksploatacją.
Prawo do odliczenia podatku od wydatków związanych z nabyciem i eksploatacją samochodu.
Czy działalność Wnioskodawcy polegająca na realizacji Projektów (...) i Projektów Inwestycyjnych, podejmowana w sposób przedstawiony w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym zarówno od dnia 1 października 2018 roku, jak i również przed dniem 1 października 2018 roku, która uprawnia Wnioskodawcę
konieczność ujmowania faktur wystawionych za przeprowadzenie usług związanych z badaniami klinicznymi, realizowanymi przez Państwa A na rzecz sponsora, w JPK_V7M z oznaczeniem GTU_12
W zakresie ulgi na działalność badawczo – rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (między innymi wynagrodzenia, sprzęt specjalistyczny, środki trwałe, usługi doradcze – koszty kwalifikowane, kwestia ewidencjonowania kosztów kwalifikowanych, definicja B+R).
W zakresie ulgi na działalność badawczo – rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy (definicja, materiały i surowce, sprzęt specjalistyczny, aparatura, wynagrodzenia, amortyzacja – koszty kwalifikowane).
W zakresie ulgi na działalność badawczo – rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy (wynagrodzenia, sprzęt specjalistyczny – koszty kwalifikowane, kwestia ewidencjonowania kosztów kwalifikowanych, definicja B+R).
Wydatki poniesione na usługę badania technicznego i określenia wartości rynkowej samochodów w celu ustalenia warunków ich sprzedaży, mogą zostać zaliczone w całości, bez jakichkolwiek ograniczeń, do kosztów uzyskania przychodu
Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).
Dotyczy kwestii: - możliwości uznania działań podejmowanych w ramach projektów za działalność badawczo-rozwojową, - możliwości uznania kosztów projektów za koszty kwalifikowane, - możliwości uznania kalibracji za usługę równorzędną i uznania kosztów tej usługi za koszty kwalifikowane.
Uznanie wyłącznej strefy ekonomicznej za terytorium kraju i miejsce świadczenia usług związanych z nieruchomością oraz prawo do odliczenia podatku w związku z nabyciem tych usług.
Uznanie wyłącznej strefy ekonomicznej za terytorium kraju i miejsce świadczenia usług związanych z nieruchomością oraz prawo do odliczenia podatku w związku z nabyciem tych usług.
1. Prawo do rozpoznania kosztów kwalifikowanych z tytułu ulgi na prace badawczo-rozwojowe w latach podatkowych, w których w koszty uzyskania przychodów odnoszone będą odpisy amortyzacyjne od powstałej z tytułu pozytywnie zakończonych prac rozwojowych wartości niematerialnej i prawnej. 2. Brak prawa włączenia do podstawy kalkulacji kosztów kwalifikowanych wydatków na zakupy dokonywane od podmiotów inne
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania udostępniania wyników badań klinicznych oraz sposobu ich dokumentowania.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uznania wydatków na zakup ekspertyz, opinii, usług doradczych i usług równorzędnych, świadczonych lub wykonywanych przez podmioty inne niż jednostki naukowe za koszty kwalifikowane wymienione rodzajowo w art. 18d ust. 2 pkt 3 ustawy.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wynagrodzenia za prace wypłacane pracownikom wraz z narzutami na ubezpieczenia społeczne, zarówno w pełni wykonujących zadania dla działu B+R, jak i część kosztów pracy osób wspomagających pracę działu B+R (tj. dedykowanych w części do wykonywania pracy z zakresu działalności B+R), będą uznane jako koszty kwalifikowane.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy nakłady na zakupy, amortyzację sprzętu oraz oprogramowania, które będą wykorzystywane w ramach projektów badawczo-rozwojowych Spółka może ująć w kosztach działalności badawczo-rozwojowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółce będzie przysługiwało prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych w rozumieniu tej ustawy w części, w której koszty te nie zostały Spółce zwrócone w jakiejkolwiek formie.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wydatki z tytułu zaangażowania innych osób, wspomagających pracę w zakresie działalności B+R mogą być przez Spółkę uwzględnione w kosztach działalności badawczo-rozwojowej jako koszty kwalifikowane.