Interpretacja indywidualna z dnia 4 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.202.2024.3.RM
Uznanie realizowanych świadczeń za dostawę towarów.
Uznanie realizowanych świadczeń za dostawę towarów.
Skutki podatkowe zawarcia umowy pośrednictwa w transakcji.
Działalność gospodarcza w zakresie pośrednictwa handlowego może być opodatkowana ryczałtem stawką 8,5%.
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów według stawki ryczałtu 8,5%.
Czy wypłacając mieszkańcowi Federacji Rosyjskiej wynagrodzenie z tytułu zawartej umowy pośrednictwa w dostawie towarów na terenie Federacji Rosyjskiej wnioskodawca jest zobowiązany, na podstawie przepisu art. 29 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 16 lipca 1991r. (t.j. Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) pobrać jako płatnik zryczałtowany podatek dochodowy od osób
Do ważności umowy z deweloperem o wybudowanie mieszkania nie jest wymagana forma notarialna. Umowa w zwykłej formie pisemnej nie daje jednak nabywcy należytej ochrony, gdy deweloper nie chce zawrzeć umowy ostatecznej o przeniesienie własności lokalu. Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami jest działalnością zawodową. Pośrednik powinien być wpisany do centralnego rejestru pośredników i mieć licencję
Czy przedmiotowe świadczenie Wnioskodawcy oraz otrzymanie rekompensaty będzie skutkowało powstaniem obowiązku podatkowego na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy ewidencję pobranych opłat za wstęp i udostępnianie terenu X (bez przychodów ze sprzedaży towarów własnych) należy prowadzić z wykorzystaniem kasy fiskalnej będącej własnością Wnioskodawcy?
Obowiązek i sposób ewidencjonowania przy zastosowaniu kas rejestrujących bez pośrednika.
Czy Podatnik ma prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupionych towarów i usług towarów wykorzystywanych przy świadczeniu usług pośrednictwa na rzecz przedsiębiorców z krajów trzecich?
Czy Bank jest zobowiązany wykazywać w deklaracji VAT - 7. w pozycji 20 - ..Dostawa towarów oraz świadczenie usług, na terytorium kraju, zwolnione od podatku" przychodów z tytułu prowadzonej działalności, jeśli świadczy prawie wyłącznie usługi pośrednictwa finansowego. które to usługi korzystają ze zwolnienia podatku VAT na podstawie art. 43 ust. l pkt l ustawy o podatku od towarów i usług ?
Czy do otrzymanej prowizji od kontrahentów zagranicznych tytułem pośrednictwa w handlu (gł. eksport i dostawy wewnątrzunijne) można stosować stawkę podatku 0% ?
Podatnik świadczy usługi pośrednictwa w dostawie towarów z terytorium Włoch do Polski. Przedmiotowe usługi świadczone są na rzecz włoskiego kontrahenta, który jest podatnikiem podatku od wartości dodanej we Włoszech. Podatnik otrzymuje wynagrodzenie w postaci prowizji od zrealizowanych transakcji. Pytanie strony dotyczy sposobu opodatkowania oraz udokumentowania przedmiotowych transakcji.
I. Z treści zapytania wynika, że spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej sprzedaje wyprodukowane tkaniny lniane nierezydentom z krajów Unii Europejskiej i krajów trzecich, którzy przeznaczają je do dalszego przerobu (uszycia konfekcji przez polskie firmy odzieżowe). Następnie wywożą uszytą konfekcję za granice naszego kraju. Wątpliwości podatnika dotyczą:1. Czy w świetle nowej ustawy
W związku z wejściem w życie z dniem 1 maja 2004 r. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr. 54, poz 535), Spółka ma wątpliwości co do stosowania 0% stawki podatkowej w odniesieniu do usług pośrednictwa, usług agencyjnych związanych bezpośrednio z eksportem towarów m. in. do krajów Unii Europejskiej.
Pytanie dotyczy zasad ewidencjonowania na kasie fiskalnej i sposobu dokumentowania przez ZLECENIOBIORCĘ usług pośrednictwa, świadczonych na podstawie zawartej umowy w imieniu i na rzecz ZLECENIODAWCY, przedmiotem których jest sprzedaż umów serwisowych w ramach Formuły Non Stop (sprzedaż dodatkowej GWARANCJI).