Interpretacja indywidualna z dnia 20 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.389.2023.2.IN
Opodatkowanie wypłaconych zaliczek na poczet dywidendy ryczałtem od dochodów spółek.
Opodatkowanie wypłaconych zaliczek na poczet dywidendy ryczałtem od dochodów spółek.
Jeżeli uchwała o wypłacie zaliczek na poczet dywidendy zostanie podjęta w drugiej połowie roku kalendarzowego, to czy w takiej sytuacji podatek dochodowy od wypłaconych zaliczek na poczet dywidendy, Spółka powinna wpłacić do 20. dnia siódmego miesiąca następnego roku podatkowego następującego po roku podatkowym, w którym wypłacono zaliczkę?
1. Jak należy wyliczyć wynagrodzenie płatnika, o którym mowa w art. 28 Ordynacji podatkowej, w przypadku nieprawidłowego pobrania i wpłacenia zaliczek na podatek dochodowy na rachunek urzędu skarbowego? 2. Czy od nienależnego wynagrodzenia płatnika należy naliczyć odsetki za zwłokę?
Czy przy sprzedaży przedmiotowych działek budowlanych należy uwzględnić podatek VAT?W przypadku uwzględnienia podatku VAT, w jakim terminie należy go zapłacić?
Jaki jest termin wpłaty zaliczki na PIT oraz jaki jest sposób oznaczenia przelewu?
Czy dopuszczalne jest regulowanie zobowiązań podatkowych przez pełnomocnika?
Czy w oparciu o art. 81 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa, istnieje możliwość złożenia korekty zeznania podatkowego CIT - 8 za 2005 rok, nawet po upływie 6 miesięcy od daty sporządzenia bilansu za 2005 r., w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w ewidencji księgowej kosztów uzyskania przychodów oraz czy na podstawie art. 15 ust. 1 lub 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Strona ma wątpliwości czy istnieje możliwość odliczenia zryczałtowanego wynagrodzenia płatnika z tytułu terminowego wpłacania podatków pobranych na rzecz budżetu państwa oraz w jakim trybie i za jaki okres można dokonać odliczenia?
Czy opłacenie w ustawowym terminie należnego podatku (zaliczki na podatek) na rachunek bankowy innego Urzędu Skarbowego niż powinien być opłacony skutkuje naliczeniem odsetek za zwłokę?
1. Czy Bank jako płatnik podatku dochodowego od osób prawnych zachowuje prawo do zryczałtowanego wynagrodzenia składając korektę deklaracji: a) w której zmniejsza podst. opodatkowania? b) w której zwiększa podstawę? c) "neutralną"? 2. Czy może potrącić to wynagrodzenie w innym terminie niż termin wypłaty podatku, od którego pobrano wynagr.?
Czy płatnik dokonując korekty PIT-4 zachowuje prawo do 0,3% wynagrodzenia?