Interpretacja indywidualna z dnia 16 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.234.2024.1.MK
Skutki podatkowe wypłaty dywidendy przez Spółkę na rzecz Powierzającego.
Skutki podatkowe wypłaty dywidendy przez Spółkę na rzecz Powierzającego.
Środki pieniężne wpływające na rachunek powierniczy od nabywców będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług dopiero w momencie wypłaty środków z mieszkaniowego rachunku powierniczego na rachunek bieżący.
Sprzedaży części nieruchomości wykorzystywanej przez Pana na potrzeby działalności, osiągnie Pan przychód z działalności gospodarczej. Skoro w ramach prowadzonej działalności gospodarczej rozlicza się Pan zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, to uzyskany przychód z tej części nieruchomości (tj. 41,39%), bez możliwości zastosowania kosztów uzyskania
Wydanie interpretacji dot. skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
W odniesieniu do należącej do majątku wspólnego małżonków Nieruchomości, która była do momentu sprzedaży składnikiem majątku w działalności gospodarczej prowadzonej przez Pani męża, odpłatne zbycie będzie stanowić, zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w całości przychód uzyskany z pozarolniczej działalności gospodarczej, podlegający opodatkowaniu tylko u Pani
Opodatkowanie dywidendy wypłaconej przez Spółkę i przekazanej powierzającemu.
Przelew na polski rachunek bankowy podatnika środków z Funduszu powierniczego dla dzieci, który rodzice podatnika założyli dla niego w Wielkiej Brytanii.
skutki podatkowe zawarcia umowy powiernictwa
W zakresie skutków podatkowych wypłaty dywidend związanych z udziałami (akcjami) posiadanymi przez Wnioskodawcę jako powiernika.
Skutki podatkowe powstałe z tytułu sprzedaży nieruchomości.
1. Neutralność podatkowa przekazania środków depozytu na rachunek. 2. Rozpoznanie źródła przychodów z odsetek od depozytów.
W zakresie skutków podatkowych dotyczących nakładów poczynionych przez powierzającego na nieruchomości nabytej przez powiernika w ramach umowy powiernictwa.
moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat dokonywanych na mieszkaniowe rachunki powiernicze.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat na mieszkaniowe rachunki powiernicze.
moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku środków zgromadzonych na zamkniętym mieszkaniowym rachunku powierniczym
skutki zmiany rezydencji podatkowej trust na Cyprze i jego likwidacja
ustalenie przychodu z działalności gospodarczej prowadzonej w zakresie obrotu wierzytelnościami oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków związanych z windykacją wierzytelności
moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat dokonywanych na otwarte mieszkaniowe rachunki powiernicze
Czy dokonana przez Wnioskodawczynię sprzedaż akcji w celu spłaty długów spadkowych jako realizacja polecenia wydanego przez Sąd w postępowaniu spadkowym skutkuje po jej stronie powstaniem obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Kwestii zastosowania zwolnienia wynikające z art. 26 ust. lg w powiązaniu z art. 6 ust. 1 pkt 10a ustawy o CIT, zwolnienia wynikające z art. 22 ust. 4 w powiązaniu z art. 26 ust. lc i lf ww. ustawy oraz możliwości zastosowania obniżonej stawki podatku przy wypłacie należności z tytułu wypłacanej dywidendy zgodnie z art. 10 polsko-włoskiej umowy o unikaniu podwójnemu opodatkowaniu.
obowiązek opodatkowania wyłącznie po stronie Wnioskodawcy przychodu z tytułu wypłaconej na rzecz Powiernika dywidendy
moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat dokonywanych na mieszkaniowe rachunki powiernicze
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych powstałych w związku z wykonaniem umowy powiernictwa związanych z wypłatą dywidendy przez spółkę i przekazaniem jej przez Powiernika na rzecz Powierzającego, oraz nieodpłatnym przeniesieniem własności udziałów.