Podatek naliczony przy zakupie samochodu
Podstawową cechą podatku od towarów i usług jest prawo podatnika do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktury dokumentującej daną transakcję. Prawo to podlega jednak ograniczeniom określonym w ustawie z 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz.U. Nr 11, poz. 50 ze zm.).
W pierwszych miesiącach 2014 r. będzie ponownie istniała możliwość pełnego odliczenia VAT od samochodów z kratką na zasadach określonych w art. 86a i art. 88a ustawy o VAT. Mimo początkowych planów wprowadzenia z dniem 1 stycznia 2014 r. ograniczenia prawa do odliczenia VAT od samochodów, nie udało się do tego doprowadzić. Polska nie zdążyła uzyskać rozstrzygnięcia procedury wydania przez KE kolejnej
Czy Wnioskodawcy przysługuje pełne odliczenie podatku VAT z faktury VAT nr z dnia 2 kwietnia 2013 r. dokumentującej zakup samochodu marki ()?
1. Czy w rozważanej sytuacji Spółka będzie miała prawo do odliczenia w całości podatku od towarów i usług z faktur wystawionych przez Leasingodawcę na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. b ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 247, póz. 1652), dalej Ustawa? 2. Czy zawarcie w rozważanej sytuacji, kolejnych, krótszych
Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych użytkowanego samochodu.
1. Czy na podstawie dokumentów, w posiadaniu których jest Zainteresowany, ma on prawo do odliczenia VAT w pełnej wysokości z faktury zakupu tego samochodu? 2. Czy na zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu konieczna jest adnotacja, że zaświadczenie wydano dla potrzeb urzędu skarbowego oraz powołanie się w nim na odpowiedni artykuł z przepisów o VAT?
1. Czy konieczne będzie aktualne zaświadczenie z okręgowej stacji kontroli pojazdów? 2. Co należy zrobić z podatkiem VAT wcześniej odliczonym w całości jako podatek naliczony?
Nie jest możliwe dokonanie jednorazowej amortyzacji przedmiotowego samochodu, na zasadach określonych w art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż na gruncie cytowanej ustawy jest on samochodem osobowym. To, czy dany pojazd samochodowy jest samochodem osobowym w rozumieniu komentowanego przepisu, ustalane jest na podstawie badania technicznego, przeprowadzonego przez okręgową
Skorzystanie z jednorazowej amortyzacji.
1. Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo odliczając 60% VAT w wysokości limitu 6.000 zł? 2. Czy Zainteresowany popełnił błąd, bo przysługuje mu prawo do odliczenia całej kwoty podatku naliczonego VAT od zakupionego samochodu?
Czy sama homologacja na samochód ciężarowy bez dodatkowego zaświadczenia ze Stacji Diagnostycznej daje podstawę do pełnego odliczenia podatku VAT od jego zakupu, jak i paliwa?
Czy suma kwot podatku w całym okresie użytkowania samochodów i pojazdów, dotycząca jednego samochodu lub pojazdu, nie może przekroczyć 60% kwoty podatku naliczonego czynszu (raty) lub innych płatności wynikających z zawartej umowy, udokumentowanej fakturą oraz nie może przekroczyć 6.000 zł?
Zastosowania zwolnienia od podatku do usług świadczonych na rzecz urzędu gminy.
Czy w opisanej sytuacji Wnioskodawca może dokonać korekty podatku VAT od rat leasingowych leasingu operacyjnego od miesiąca lutego 2006 r. do grudnia 2008 r. samochodu o homologacji osobowy podgrupa wielozadaniowy AF?
Czy samochód, który ma dowód rejestracyjny jako samochód ciężarowy, a dodatkowe badanie stwierdza, że samochód ciężarowy nie odpowiada dodatkowym warunkom technicznym jest dla podatku VAT samochodem osobowym i Wnioskodawca może odliczyć VAT tylko 60% nie więcej niż 6.000 zł?
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego w wykupem samochodu i paliwa?
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu paliwa?
Czy spółka może dokonać korekt deklaracji VAT i odliczyć podatek od zakupionego paliwa i rat leasingowych w 100% płaconych od dnia obowiązywania aneksów do umów tj. od 01.05.2005?
Odliczenie podatku VAT od zakupu samochodu osobowego, który zostanie przerobiony i będzie sprzedawany jako samochód ciężarowy, tzw. z kratką
Czy wobec orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z dnia 22 grudnia 2008 r. (sygn. C-414/07), zgodnie z którym niezgodnie z prawem unijnym było wprowadzenie przez Polskę, w związku z akcesją do Unii, szerszych ograniczeń w prawie do pełnego odliczenia podatku naliczonego niż istniały w ustawie o podatku od towarów i usług obowiązującej przed 1 maja 2004 r., podatnikowi który obecnie nabędzie
Czy samochód, którego ładowność całkowita przekracza 500 kg należy zakwalifikować do samochodów innych niż osobowe i w związku z tym nie stosować ograniczeń zawartych w przepisach art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup paliwa do samochodu ciężarowego, dla którego nie posiada świadectwa homologacji ?Czy podatnikowi przysługuje prawo do składania deklaracji korygujących VAT - 7 ?
Czy wyciąg ze świadectwa homologacji lub odpis decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji są jedynymi dokumentami, z których mogą zostać zaczerpnięte dane do obliczenia ładowności, o której mowa w art. 86 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług oraz czy może to być dowód rejestracyjny, w którym znajdują się dane, o których mowa w ustawie?