Interpretacja indywidualna z dnia 25.11.2020, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.779.2020.1.IK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.779.2020.1.IK
ustalenie kwoty nabycia przy stosowaniu procedury VAT marża.
ustalenie kwoty nabycia przy stosowaniu procedury VAT marża.
Podstawa opodatkowania przy sprzedaży pojazdu według procedury VAT marża.
Możliwość opodatkowania sprzedaży używanych towarów zakupionych od osób fizycznych niebędących podatnikami podatku od towarów i usług, w ramach procedury VAT marża.
Ustalenie kwoty nabycia przy stosowaniu procedury VAT marża dla sprzedaży samochodów używanych.
Ustalenie kwoty nabycia przy stosowaniu procedury VAT marża w związku ze sprzedażą samochodu używanego
Nieuznania usług dodatkowych towarzyszących zakupowi samochodu używanego za import usług i braku obowiązku wykazywania ich w deklaracji VAT-7.
Ustalenie kwoty nabycia przy stosowaniu procedury VAT marża.
ustalenie kwoty nabycia przy stosowaniu procedury VAT marża oraz brak obowiązku wykazania w deklaracji VAT-7 usług dodatkowych związanych z nabyciem samochodów.
ustalenie kwoty nabycia przy stosowaniu procedury VAT marża oraz brak obowiązku wykazania w deklaracji VAT-7 usług dodatkowych związanych z nabyciem samochodów.
Obowiązek opodatkowania jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów zakupu używanych części samochodowych od kontrahenta z Wielkiej Brytanii.
Określenie kwoty nabycia stosowanej w celu wyliczenia podatku należnego z tytułu sprzedaży samochodu używanego objętego procedurą VAT-marża oraz rozpoznanie importu usług
Określenie kwoty nabycia stosowanej w celu wyliczenia podatku należnego z tytułu sprzedaży samochodu używanego objętego procedurą VAT-marża oraz rozpoznanie importu usług.
Podatnik nie może skorzystać z prawa do odliczenia w odniesieniu do podatku, który jest należny wyłącznie z tego względu, że został wykazany na fakturze w sytuacji, gdy transakcja nie podlega opodatkowaniu albo jest zwolniona od podatku. Aby zatem stwierdzić, czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej przedmiotową transakcję, należy zbadać czy nie
Czy zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o VAT Wnioskodawca ma prawo zastosować opodatkowanie w systemie marży dla dostaw używanych części samochodowych określonych w powyższym podpunkcie?
Czy sprzedając ciągnik rolniczy używany w firmie jako środek trwały, zakupiony od osoby fizycznej na umowę kupna-sprzedaży (bez prawa odliczenie VAT przy jego nabyciu), który był wykorzystywany w działalności opodatkowanej, można zastosować metodę VAT-marża, zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o VAT?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku czynności przekazania budynku na cele osobiste.
zastosowanie przy sprzedaży ciągnika szczególnej procedury VAT marża
praw podatkowe dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży ciągnika i obowiązku udokumentowania tej transakcji
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania właściwej stawki podatku dla robót budowlanych i instalacyjnych dotyczących budynku mieszkalnego jednorodzinnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży ciągnika.
Czy w świetle przedstawionego opisu sprawy Wnioskodawca - jako osoba nieprowadząca dotychczas jakiejkolwiek działalności gospodarczej w rozumieniu przepisu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, a jedynie wykonująca czynności wynikające z przysługującego jej prawa własności - może być potraktowany jako podatnik podatku VAT w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy polegającej na handlu nieruchomościami
1. Czy Wnioskodawca w toku prowadzonej licytacji nieruchomości wyżej opisanej, dokonujący w świetle art. 18 wyżej powołanej ustawy o podatku od towarów i usług, dostawy towaru, tj. nieruchomości zabudowanej obowiązany będzie do naliczenia i uiszczenia za Dłużnika należnego podatku VAT? 2. Jeśli tak, to jaką stawkę powinien zastosować?
Wnioskodawca ma wątpliwości jak udokumentować ww. transakcję na rzecz innego rolnika ryczałtowego? Czy powinien wystawić na ww. transakcję fakturę VAT dla tej transakcji, czy też może sprzedaż ciągnik na podstawie umowy kupna-sprzedaży?
Transakcja sprzedaży budynku nie stanowi zorganizowanej części przedsiębiorstwa, ale dostawę poszczególnych składników majątkowych. Zwolnienie od podatku sprzedaży budynku wraz z drogą dojazdową oraz gruntem, na którym posadowione są te nieruchomości (art. 43 ust. 1 pkt 10). Możliwość skorzystania z opodatkowania transakcji (art. 43 ust. 10).