Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.01.2018, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.856.2017.1.JSZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.856.2017.1.JSZ
ustalenie kwoty nabycia przy stosowaniu procedury VAT marża oraz brak obowiązku wykazania w deklaracji VAT-7 usług dodatkowych związanych z nabyciem samochodów.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 listopada 2017 r. (data wpływu 4 grudnia 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia kwoty nabycia przy stosowaniu procedury VAT marża oraz braku obowiązku wykazania w deklaracji VAT-7 usług dodatkowych związanych z nabyciem samochodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia kwoty nabycia przy stosowaniu procedury VAT marża oraz braku obowiązku wykazania w deklaracji VAT-7 usług dodatkowych związanych z nabyciem samochodów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Przedsiębiorcy Handlu i Usług Spółka Cywilna ., .. działają jako wspólnicy spółki cywilnej zgodnie z umową spółki od dnia 10 grudnia 2001 r. Dochód z działalności gospodarczej opodatkowany jest przez każdego ze wspólników podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Spółka cywilna jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług i jest zarejestrowana jako czynny podatnik VAT UE dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych. Jednym z przedmiotów działalności jest sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych i furgonetek PKD 45.11.Z.
P.H.U. . SC kupuje pojazdy używane z terytorium Wielkiej Brytanii poprzez portal aukcyjny, sprzedawcę samochodów, Brytyjską firmę, która jest czynnym podatnikiem VAT UE, w celu ich dalszej odsprzedaży. Zakupione samochody stanowią towar używany w rozumieniu art. 120 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług. Zakupione samochody nabywane są od podmiotu wymienionego w art. 120 ust. 10 pkt 5 tj. od podatnika podatku od wartości dodanej jeżeli dostawa tych towarów była opodatkowana podatkiem od wartości dodanej na zasadach odpowiadającym regulacjom zawartym w ust. 4 i ust. 5, a nabywca posiada dokumenty jednoznacznie potwierdzające nabycie towarów na tych zasadach.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right