Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.619.2024.1.MC
Zwolnienie z opodatkowania odszkodowania związanego z prowadzeniem działów specjalnych produkcji rolnej.
Zwolnienie z opodatkowania odszkodowania związanego z prowadzeniem działów specjalnych produkcji rolnej.
Dotyczy ustalenia: - czy w przypadku fizycznej likwidacji odłączonych od środka trwałego (niezależnie od sposobu sfinansowania środka trwałego) części składowych i/lub peryferyjnych kosztem uzyskania przychodu jest strata w wysokości wartości tych części ustalonej zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych bez względu na to czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od tego środka trwałego
Uznanie wywiezienia sprzętu IT na terytorium innego kraju UE w celu świadczenia usług i późniejszego jego zniszczenia za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów.
Ustalenie, czy w wyniku wydania członkom Spółdzielni majątku po likwidacji Spółdzielni uzyska Ona przychód (i w jakiej wysokości) oraz jakie będą koszty uzyskania tego przychodu.
Likwidacja spółki oraz przekazanie pozostałego po zaspokojeniu wierzycieli majątku spółki do majątków wspólników, nie zostało wymienione w ustawowym katalogu czynności określonych w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych jako podlegające opodatkowaniu tym podatkiem.
Uznanie nabywanych wierzytelności za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Za jaki okres Spółka powinna złożyć pierwsze i kolejne zeznania podatkowe CIT-8?
Powstanie przychodu podatkowego z tytułu wydania Wnioskodawcy przez spółkę komandytową majątku likwidacyjnego w postaci środków pieniężnych oraz innych składników majątku w tym prawa własności Znaków, wierzytelności wekslowych z tytułu wystawionych przez Wnioskodawcę oprocentowanych weksli własnych w części kapitałowej i odsetkowej.
Dotyczy ustalenia, za jaki okres Spółka powinna złożyć pierwsze, drugie trzecie oraz czwarte zeznanie podatkowe CIT-8.
Wyłączenie z opodatkowania czynności przeniesienia składników majątkowych z samorządowego zakładu budżetowego do Gminy, wyłączenie z opodatkowania przeniesienia z Gminy do Spółki składników mienia w wyniku przekształcenia zakładu budżetowego Gminy w Spółkę oraz brak obowiązku dokonania przez Gminę korekty podatku VAT naliczonego.
W zakresie opodatkowania przychodu z tytułu likwidacji Spółdzielni.
W konsekwencji niezamortyzowana wartość początkowa istniejącego, stanowiącego środek trwały, odpowiadająca ich wartości początkowej pomniejszona o odpisy amortyzacyjne, które zostaną dokonane do momentu likwidacji (wyburzenia) tego środka trwałego, może zostać jednorazowo zaliczona do kosztów uzyskania przychodów.
Wyłączenie transakcji odpłatnego zbycia zespołu składników materialnych i niematerialnych będących przedmiotem Transakcji z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Czy Spółka może na zasadzie określonej w art. 7 ust. 5 ustawy o PDOP w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2018 r. odliczyć od dochodu osiągniętego w Polsce straty, o których mowa w opisie stanu faktycznego, tj. straty wygenerowane w latach podatkowych 2016, 2017 i 2018 przez zlikwidowany zagraniczny zakład Spółki i nierozliczone dla celów czeskiego podatku CIT? (pytanie oznaczone we wniosku
Możliwość i sposób rozliczenia dla celów polskiego podatku dochodowego od osób prawnych dochodu osiągniętego ze sprzedaży Nieruchomości położonej w Czechach, a wykorzystywanej wcześniej przez zlikwidowany zagraniczny zakład Spółki w prowadzonej działalności na terytorium Czech (pytania oznaczone we wniosku nr 1 i nr 2)
Opodatkowanie wydanie majątku przez Spółkę.
skutki podatkowe wypłaty środków pieniężnych członkowi z tytułu likwidacji Spółdzielni
Czy Rozwiązanie Spółki i przeniesienie do Wnioskodawcy w jego wyniku Składników Majątkowych wchodzących w skład Zakładu nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? (Pytanie oznaczone we wniosku nr 2).
w zakresie: -Czy Spółka postąpiła prawidłowo ujmując w kosztach uzyskania przychodu w 2019 r. stratę z tytułu trwałego odłączenia części składowej środka trwałego? -Czy odpisy amortyzacyjne dokonane od wartości początkowej środka trwałego po częściowej fizycznej likwidacji, a przed zmniejszeniem wartości początkowej środka trwałego w ewidencji środków trwałych, mogą stanowić koszty podatkowe?
Sposób ustalenia dochodu w przypadku odkupienia certyfikatów inwestycyjnych różnych serii tego samego funduszu nabytych w różnym czasie.
Zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług dla dostawy działek gruntu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych likwidacji zagranicznej spółki kapitałowej.
Otrzymanie przez Wnioskodawcę w wyniku rozwiązania spółki osobowej certyfikatów oraz wierzytelności, jak również wygaśnięcie wierzytelności na skutek konfuzji nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.