Będą zmiany w CIT i PIT. Wiemy, kto zyska, kto straci
Planowana nowelizacja ustaw o podatkach dochodowych została wpisana do rządowego wykazu tylko hasłowo. Jako pierwsi rozszyfrowujemy, co konkretnie może się kryć za większością tych zapowiedzi
Planowana nowelizacja ustaw o podatkach dochodowych została wpisana do rządowego wykazu tylko hasłowo. Jako pierwsi rozszyfrowujemy, co konkretnie może się kryć za większością tych zapowiedzi
Brak opodatkowania podatkiem VAT połączenia spółek.
Skutki podatkowe w VAT dotyczące umowy połączenia Spółek przez przejęcie.
Skutki podatkowe połączenia spółek.
Skutki podatkowe związane z planowanym połączeniem Spółek.
Nieuznanie łączenia się spółek przez przejęcie za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Skutki podatkowe połączenia spółek kapitałowych.
Wyłączenie połączenia Spółki Wnioskodawcy ze Spółką Przejmującą z opodatkowania podatkiem VAT.
Dotyczy skutków podatkowych połączenia spółek
Czy w przypadku połączenia spółki osobowej z kapitałową powstanie obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?
brak powstania obowiązku podatkowego z tytułu planowanej transakcji połączenia Spółek oraz braku obowiązku rozliczenia podatku VAT z tytułu tej transakcji przez Spółkę Przejmującą
Czy przeprowadzenie połączenia odwrotnego poprzez przejęcie Spółki Przejmowanej przez Wnioskodawcę będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy połączenie Wnioskodawcy ze Spółkami Przejmowanymi, w wyniku którego kapitał zakładowy Wnioskodawcy ulegnie podwyższeniu, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy przeprowadzenie połączenia odwrotnego bez podwyższania kapitału zakładowego spółki przejmującej będzie skutkować powstaniem obowiązku podatkowego w rozumieniu ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Planowane połączenie spółek, skutkujące zmianą umowy spółki, w świetle literalnego brzmienia ww. przepisów ustawy nie będzie stanowić czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Interpretacja w zakresie braku obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej dla transakcji zawieranych z przejętymi spółkami oraz braku obowiązku złożenia zeznania CIT/TP za przejęte spółki.
połączenie poprzez przejęcie całego majątku spółki przejmowanej przez Wnioskodawczynię, nawet jeśli skutkować będzie podwyższeniem kapitału zakładowego Wnioskodawczyni, nie będzie podlegało podatkowi od czynności cywilnoprawnych.
Czy połączenie dwóch spółek z ograniczoną odpowiedzialnością bez podwyższenia kapitału zakładowego spółki przejmującej (Wnioskodawcy) będzie podlegało pod zakres opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT transakcji przejęcia majątku Wnioskodawczyni przez Spółkę Przejmującą.
Planowana transakcja połączenia spółek, skutkująca przeniesieniem całego majątku spółki przejmowanej (Banku) do spółki przejmującej (Wnioskodawcy), nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, gdyż będzie mieściła się w pojęciu zbycia przedsiębiorstwa, do której zastosowanie będzie miał przepis art. 6 pkt 1 ustawy, zgodnie z którym przepisów ustawy nie stosuje się do transakcji
Czy planowane połączenie będzie skutkować powstaniem obowiązku podatkowego dla Wnioskodawcy na gruncie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy połączenie polegające na przejęciu przez Wnioskodawcę całego majątku innej spółki kapitałowej, w wyniku którego dojdzie do podwyższenia kapitału zakładowego Wnioskodawcy odpowiadającego majątkowi przejmowanej spółki, będzie wiązało się z powstaniem po stronie Wnioskodawcy obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?