Interpretacja indywidualna z dnia 03.12.2013, sygn. ILPP5/443-170/13-6/PG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP5/443-170/13-6/PG
Uznanie sprzedaży towaru podstawowego oraz dołączonego do niego gratisu za dwie odrębne transakcje.
Uznanie sprzedaży towaru podstawowego oraz dołączonego do niego gratisu za dwie odrębne transakcje.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów oraz nieodpłatnego świadczenia usług.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów oraz nieodpłatnego świadczenia usług.
VAT - zakresie opodatkowania czynności nieodpłatnego przekazywania towarów i prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z ich zakupem
1) Czy w świetle przepisów art. 7 ust. 2 ustawy o VAT, w brzmieniu obowiązującym po 1 czerwca 2005 r., nieodpłatne przekazanie przez Spółkę towarów, należących do jej przedsiębiorstwa, na cele związane z tym przedsiębiorstwem polegające na realizacji strategii marketingowej Spółki podlega opodatkowaniu VAT, a w konsekwencji czy w przypadku nieodpłatnego przekazania tego typu towarów w związku z prowadzoną
Opodatkowanie bezpłatnie dodawanego produktu, prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących nabycie tzw. gratisów oraz zwrot na rachunek nadwyżki podatku naliczonego nad należnym a także sposobu dokumentowania transakcji.
Czy czynność polegająca na opisanych w stanie faktycznym nieodpłatnych przekazaniach przez Spółkę Towarów / Materiałów reklamowych nie stanowi czynności zrównanej z dostawą towarów za wynagrodzeniem w rozumieniu art. 7 ust. 2 w zw. z art. 5 ust. 1 Ustawy o VAT, w brzmieniu obowiązującym od 1 czerwca 2005r. i w konsekwencji, nie podlega opodatkowaniu VAT? Czy w świetle art. 86 ust. 1 Ustawy o VAT Spółka
Czy wyszczególnione w powyższych punktach wydatki, są w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wydatkami o charakterze reprezentacyjnym, nie podlegającymi zaliczeniu w ciężar kosztów uzyskania przychodów?
Czy towar, który zostanie przekazany osobie, która wygrała licytację na warunkach otrzymania go bez odpłatności stanowi darowiznę w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy i po spełnieniu jakich warunków, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, wymienione we wniosku wydatki, poniesione przez Spółkę na świadczenie kompleksowej usługi organizacji spotkania branżowego - Spółka może traktować jako wydatki stanowiące koszt uzyskania przychodów?
Czy od dnia 1 czerwca 2005 roku przekazanie i zużycie towarów należących do przedsiębiorstwa spółki w przypadkach opisanych wyżej tj. w sytuacjach, gdy dane przekazanie bądź zużycie dokonywane jest na cele związane z prowadzonym przez spółkę przedsiębiorstwem, jeżeli spółce przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu tych czynności stanowi dostawę i podlega opodatkowaniu podatkiem
Czy Spółka powinna rozpoznać podatek VAT należny od przekazania towarów w ramach sprzedaży premiowej a podatek naliczony przy nabyciu przekazanych towarów podlega odliczeniu?
Czy przekazanie przez Spółkę, zgodnie z zapisami umowy koncesyjnej, na rachunek "K", kwoty stanowiącej nadwyżkę zebranych przez Spółkę opłat za przejazd ponad kwotę gwarantowanego przychodu z opłat, stanowić będzie po stronie Spółki czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług określonym w ustawie z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) czynności polegającej na nieodpłatnym przekazaniu przez Spółkę przedstawicielom odbiorców i gościom towarów nie oznaczonych logo Spółki, tj.: alkohol, słodycze, kwiaty, perfumy, torby.
Czy przekazanie prezentów promocyjnych uczestnikowi akcji marketingowej stanowi przekazanie towarów bez wynagrodzenia lub darowiznę, jeżeli jest realizowane w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa i za przeprowadzoną akcję zostanie wystawiona faktura VAT klientowi, który zlecił jej przeprowadzenie?
Czy wystąpi obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług w przypadku wydania towaru lub świadczenia usługi uczestnikowi akcji promocyjnej, w zamian za uzbierane punkty?
1. Czy przekazanie aportem używanych środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych będzie zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów i uslug?2. Czy Spółka powinna dokonać korekty podatku naliczonego w przypadku przekazania aportem środków trwałych, wyposażenia oraz wartości niematerialnych?
Czy gadżety reklamowe o wartości do 100 zł z logo Spółdzielni lub jej produktu są produktami reklamowymi, a wydatki na ich nabycie - kosztami uzyskania przychodów Spółdzielni-producenta produktów farmaceutycznych i kosmetyków? Spółdzielnia podejmuje działania o charakterze reklamowym i promocyjnym. Typowe realizowane działania reklamowe to: rozdawanie gadżetów reklamowych opatrzonych logo (nazwą produktu
Zdaniem Strony, nieodpłatne wydanie nagród uczestnikom programu lojalnościowego nie podlega opodatkowaniu zgodnie z art. 7 ust. 2.
Czy czynność polegająca na dystrybuowaniu przez Spółkę upominków, nagród, gadżetów reklamowych oraz ulotek i prospektów w ramach akcji promocyjnych świadczonych na rzecz Zleceniodawców, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
W opinii Wnioskodawcy przekazywanie towarów handlowych oraz materiałów reklamowych na reprezentację i reklamę ma bezpośredni wpływ na wielkość udziału w rynku, wielkość sprzedaży, kontakty handlowe oraz wizerunek firmy. W związku z faktem, iż działania te są bezpośrednio związane z prowadzonym przez Spółkę przedsiębiorstwem, stoi ona na stanowisku, iż nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy jest kosztem uzyskania przychodu wartość przekazanych kontrahentom sprzedającym oleje samochodowe w ramach akcji marketingowych związanych z dystrybucją tych olejów: kombinezonów roboczych, polarów i kurtek z logo firmy? Kontrahenci przekazują odzież swoim pracownikom w warsztatach samochodowych, którzy używają jej jako odzieży ochronnej w czasie pracy, jednocześnie reklamując firmę podczas kontaktów
Czy nieodpłatne przekazanie towarów w ramach akcji promocyjnej podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Spółka stoi na stanowisku, że w opisanej sytuacji nie dochodzi do nieodpłatnego przekazania towarów opodatkowanego podatkiem od towarów i usług, ponieważ zapłacona przez nabywcę cena, pomimo, iż formalnie naliczana jest tylko za paliwo, w rzeczywistości obejmuje również wartość towarów promocyjnych.