Interpretacja indywidualna z dnia 7 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.347.2019.9.ASZ
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Nieuznanie Gminy za podatnika podatku VAT, brak opodatkowania dotacji otrzymanej z WFOŚiGW na realizację zadania, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją ww. zadania.
‒ Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dotacji uzyskanej w ramach realizacji zadania pn. „...” z WFOŚiGW na demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest, ‒ brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur zakupu towarów i usług otrzymywanych w związku z realizacją ww. zadania.
Brak opodatkowania dotacji przeznaczonych na realizację Zadania 1 oraz Zadania 2, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od Wykonawców w związku z realizacją Zadania 1 i Zadania 2.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dotacji otrzymanej na usunięcie azbestu, sposób wyliczenia kwoty podatku należnego od dotacji, prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Otrzymane w formie dotacji kwoty nie będą podlegać opodatkowaniu jako ukryte zyski ani też wydatki niezwiązane z działalnością, gdyż nie dają się przyporządkować do żadnej z ww. kategorii podstaw podatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Opodatkowanie otrzymanej pomocy z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Dotacja uzyskana z WFOŚiGW na realizację przedmiotowego przedsięwzięcia, polegającego na usuwaniu azbestu nie będzie opodatkowana podatkiem VAT. Gminie nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją przedsięwzięcia.
Gmina nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub zwrotu podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących realizację przedsięwzięcia pn. „(...)” realizowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania z zakresu demontażu, transportu i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy oraz podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT dotacji otrzymanej przez Państwa na realizację ww. zadania
W zakresie braku obowiązku uwzględnienia w mianowniku proporcji, o której mowa w § 3 ust. 4 Rozporządzenia, równowartości odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych oraz braku obowiązku uwzględniania wartości dotacji celowych w przychodach wykonanych zakładu budżetowego dla celów obliczenia wartości prewspółczynnika, jeżeli wartości te nie wynikają z wykonania
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanej przez Państwa Gminę dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację zadania pn. „...”, - brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją ww. zadania.
Dotacja na zadanie usuwania i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika, określenie czy Gmina będzie wykonywała czynności opodatkowane, opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanego dofinansowania oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Opodatkowanie dotacji uzyskanej na demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest w ramach realizacji projektu pn. „(…)” oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur otrzymanych od Wykonawcy usług zakupionych w ramach projektu
Opodatkowania podatkiem VAT dotacji oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur uzyskanych od wykonawcy w związku z realizacją projektu
Wskazanie, czy dotacja uzyskana z RPO na demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest w ramach realizacji projektu powinna być opodatkowana podatkiem VAT oraz stwierdzenia, czy Wnioskodawca ma prawo odliczyć podatek VAT naliczony z faktur VAT otrzymanych od Wykonawcy w związku z realizacją projektu.
w zakresie prawa do odliczenia pełnych kwot VAT naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją zadania
prawo do odliczenia całości podatku VAT w związku z realizacją zadania, opodatkowania dotacji otrzymanej na realizację ww. zadania
Obowiązki płatnika w związku z udzieleniem dofinansowania (grantu) w ramach projektu związanego z usuwaniem azbestu
obowiązek dokonania korekty kosztów w postaci odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych w związku z otrzymaniem dofinansowania w formie refundacji wcześniej poniesionych kosztów i określenia momentu tej korekty oraz korekty zeznań podatkowych rocznych CIT-8, - sposób dokonywania rozliczenia odpisów amortyzacyjnych elektrycznych zespołów trakcyjnych po otrzymaniu dotacji, - sposób dokonania korekty
● obowiązek dokonania korekty kosztów w postaci odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych w związku z otrzymaniem dofinansowania w formie refundacji wcześniej poniesionych kosztów i określenia momentu tej korekty oraz korekty zeznań podatkowych rocznych CIT-8,● sposób dokonywania rozliczenia odpisów amortyzacyjnych elektrycznych zespołów trakcyjnych po otrzymaniu dotacji,● sposób dokonania korekty
sposób i możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup pomocy dydaktycznych, których wartość przekracza 3.500 zł, ze względu na ich ograniczony okres użytkowania (krótszy niż rok)
możliwość zaliczenia jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup pomocy dydaktycznych, których wartość przekracza 3.500 zł.