Interpretacja indywidualna z dnia 12 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.754.2021.2.MST
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości zwróconej po wywłaszczeniu spadkobiercom.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości zwróconej po wywłaszczeniu spadkobiercom.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości zwróconej po wywłaszczeniu.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości gruntowej stanowiącej współwłasność małżeńską wykorzystywaną w działalności gospodarczej jednego z małżonków.
1. Czy jeżeli przychód ze sprzedaży mieszkania pochodzi z majątku osobistego Wnioskodawczyni to może ona go przeznaczyć na wydatki na budowę domu do majątku wspólnego i z każdej faktury na budowę domu będzie mogła odliczyć 2/3 poniesionego wydatku? 2. Czy ewentualna umowa małżeńska o rozszerzenie wspólności majątkowej o jej majątek osobisty (o pieniądze ze sprzedaży mieszkania) pozwoli na odliczenie
W zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości powstałych w wyniku podziału.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału bądź części udziału w nieruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału bądź części udziału w nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego otrzymanego w spadku, w stosunku do którego ustanowiono we wspólnocie mieszkaniowej na nowo odrębną własność przypisując część części wspólnej nieruchomości.
Opodatkowanie przychodów z najmu mieszkań i domów.
Czy w świetle powyżej przedstawionego stanu faktycznego podatek dochodowy z tytułu odpłatnego zbycia przez Wnioskodawczynię w dniu 19 grudnia 2016 r. nieruchomości 2 jest należny czy jest nienależny, a jeżeli tak to od jakiej kwoty i w jakiej wysokości?
Czy wydatkowanie środków na wskazany remont odziedziczonej nieruchomości uprawnia do skorzystania ze zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z odpłatnym zbyciem przedmiotowego lokalu Wnioskodawczyni ma obowiązek zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy przychód uzyskany przez Wnioskodawczynię z tytułu odpłatnego zniesienia współwłasności części udziałów przypadających Wnioskodawczyni po śmierci jej męża, nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych z uwagi na treść przepisu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Sprzedaż udziałów we współwłasności gruntu nie będzie stanowiła źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 tej ustawy, także wówczas gdy sprzedaż ta zostanie dokonana przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło wydanie decyzji ustanawiającej prawo wieczystego użytkowania, czy też jego przekształcenie w prawo własności.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Opodatkowanie przychodu z tytułu podziału majątku wspólnego, działu spadku i zniesienia współwłasności.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze sprzedaży 1/6 udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego otrzymanego w spadku.
Czy wystąpienie z umowy kredytu będzie wiązało się z osiągnięciem przychodu przez Wnioskodawczynię, który będzie opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
w zakresie kwalifikacji przychodów z tytułu najmu gruntu do właściwego źródła przychodów, możliwości opodatkowania tych przychodów w formie ryczałtu oraz kosztów uzyskania przychodów
Czy Wnioskodawczyni zobowiązana będzie do zapłaty podatku dochodowego z tytułu wzbogacenia w wyniku wybudowania budynku ze środków spółki na gruncie stanowiącym jej współwłasność oraz pokrywaniem kosztów użytkowania całości pomieszczeń w okresie trwania współwłasności nieruchomości w zakresie, w którym spółka ponosi wydatek przewyższający jej udział w nieruchomości wspólnej?
Czy w sytuacji zawarcia umowy rozszerzającej wspólność majątkową małżeńską wystąpi u wnioskodawczyni przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości.
Czy wystąpi obowiązek zapłaty podatku ze sprzedaży nieruchomości?
Czy w opisanym stanie faktycznym zachodzą przesłanki określone w art. 10 ust. 1 pkt 8, wyłączające ze źródeł przychodów odpłatne zbycie nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości - w związku z upływem okresu pięciu lat, liczonego od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło ich nabycie lub wybudowanie; zgodnie z którymi dokonana czynność sprzedaży lokalu mieszkalnego nie podlega