Interpretacja indywidualna z dnia 27 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.380.2018.11.AJB
Uznanie czynności wykonywanych przez Wnioskodawcę za jedno świadczenie opodatkowane właściwą stawką podatku VAT.
Uznanie czynności wykonywanych przez Wnioskodawcę za jedno świadczenie opodatkowane właściwą stawką podatku VAT.
Rozpoznanie kosztów uzyskania przychodów (koszty przeglądów).
WIS USŁUGA – przegląd sieci kanalizacji sanitarnej za pomocą kamery inspekcyjnej
Obowiązek płatnika w związku z użytkowaniem przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.
WIS USŁUGA – przegląd sieci kanalizacyjnej sanitarnej za pomocą kamery inspekcyjnej
Obowiązki płatnika w związku z użytkowaniem przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.
Obowiązki płatnika w związku z użytkowaniem przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.
w zakresie miejsca świadczenia usługi serwisu oraz okresowego przeglądu śluzy osobowej
określenie stawki podatku VAT dla usług naprawy zasobnika ciepłej wody
W zakresie potrącalności wydatków ponoszonych w związku z remontami wagonów kolejowych.
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących remontu klasowego statku.
W zakresie stawki podatku dla usługi przeglądów, okresowych kontroli i codziennych inspekcji wykonywanych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych objętych społecznym programem mieszkaniowym, oraz dla usług konserwacji wykonywanych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych objętych społecznym programem mieszkaniowym.
Prawidłowość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących przeglądów i napraw własnego taboru kolejowego lub taboru kolejowego używanego na podstawie umowy leasingu finansowego.
W zakresie momentu zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków remontowych (bocznica kolejowa).
Czy zmiana, zgodnie z którą zastosowany MSR 16 "Rzeczowe aktywa trwałe" powoduje, że wydatki na przeglądy III, IV i V poziomu utrzymania (koszty prac o charakterze remontów) księgowane są jako komponenty środków trwałych i rozliczane pomiędzy kolejnymi przeglądami poprzez amortyzację powoduje zmianę ujmowania ww. kosztów remontów w rozliczeniu w podatku dochodowym, czy też Spółka może tak jak dotychczas
Momentu zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących remontów statków.
Czy koszty remontu torowiska i hali napraw poniesione w 2007 roku ujęte dla celów bilansu zgodnie z zakładowym planem kont w roku 2007 oraz roku 2008 należy zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych rozliczać w roku 2007 i 2008, czy w chwili ich poniesienia (tj. w dacie ujęcia faktury VAT w księgach rachunkowych)?
W jakim momencie poniesione koszty remontu kapitalnego będą stanowiły koszty uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy zgodnie z art. 15 ust 4, 4d, 4e jest kosztem uzyskania przychodów roku 2007 ta część poniesionych w latach poprzednich kosztów na obowiązkowe remonty klasowe jednostek pływających, która jest obliczona proporcjonalnie do długości całego okresu przypadającego na odnowienie/utrzymanie klasy nie odniesiona w koszty w latach ubiegłych?
Czy w przypadku nie posiadania odpisu świadectwa homologacji istnieje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup paliwa - oleju napędowego, części zamiennych, przeglądów rejestracyjnych oraz napraw związanych z wykorzystaniem samochodu w działalności gospodarczej?