Interpretacja indywidualna z dnia 1 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.330.2023.2.KK
Określenie miejsca świadczenia Usług Windykacji, dokumentowanie rozliczeń finansowych pomiędzy Partnerami.
Określenie miejsca świadczenia Usług Windykacji, dokumentowanie rozliczeń finansowych pomiędzy Partnerami.
Czy płatność za Usługi (windykacji) świadczone przez Usługodawcę są objęte dyspozycją art. 21 ust. 1 ustawy o CIT?
Czy płatność za Usługi świadczone przez Usługodawcę są objęte dyspozycją art. 21 ust. 1 ustawy o CIT
WIS USŁGA – windykacja na zlecenie
Prawo do odliczenia pełnej wartości podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie Towarów i Usług związanych z używaniem windykowanych samochodów.
Prawo do odliczenia pełnej wartości podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie Towarów i Usług związanych z używaniem windykowanych samochodów.
Czy wynagrodzenie Wnioskodawcy z tytułu świadczenia na rzecz Spółki (w której to Spółce będzie również pełnił niezależnie funkcję Członka Zarządu) usług windykacyjnych oraz kadrowych, w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej, będzie podlegało opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. według stawki liniowej 19%? (pyt. Nr 1)
1. Czy sprzedaż wierzytelności będzie stanowić odpłatne świadczenie usług na rzecz nabywców, podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? 2. Czy Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku VAT w przypadku, gdyby nabywca portfela wierzytelności obciążył go podatkiem VAT?
1. Do jakiego źródła przychodu Wnioskodawca powinien zaliczyć przychody uzyskane z tytułu zawartej umowy o dzieło ze spółką z o.o.? 2. Czy powinien opodatkować te przychody jako przychody z działalności gospodarczej, czy jako przychody z odrębnego źródła z działalności wykonywanej osobiście zgodnie z art. 13 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku ze spełnieniem warunków zawartych
określenie momentu poniesienia kosztu uzyskania przychodów w sytuacji, gdy faktury dokumentujące obiór usług świadczonych w roku podatkowym 2008, których koszty są związane pośrednio z uzyskiwanym przychodem, Spółka otrzymała w styczniu 2009 r., a ujęte zostały w księgach rachunkowych w roku 2008
Czy usługi te, jako usługi pośrednictwa finansowego, pozostałe gdzie indziej niesklasyfikowane (PKWiU 65.23.10-00.00) na mocy załącznika 4 do tej ustawy, są zwolnione z VAT?
Jaką wysokość podatku Spółka powinna stosować na usługi windykacyjno detektywistyczne, które będą zawarte w umowie z towarzystwem ubezpieczeniowym?
Czy przy przelewie powierniczym podatnikiem VAT jest wykonujący usługę windykacji wierzytelności, którą nabył na podstawie przelewu powierniczego?