Interpretacja indywidualna z dnia 6 grudnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.470.2023.1.MM
Skutki podatkowe wydawania przez Spółkę gadżetów reklamowych z logo Spółki lub logo produktu Spółki.
Skutki podatkowe wydawania przez Spółkę gadżetów reklamowych z logo Spółki lub logo produktu Spółki.
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na funkcjonowanie Drużyny stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów?
Czy dokonywane w związku z prowadzonymi akcjami marketingowymi, wydatki na zakup materiałów reklamowych opisanych we wniosku mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
Czy w związku z mającym nastąpić przekazaniem wiat przystankowych przez zakład budżetowy na rzecz Urzędu Miasta wystąpi konieczność opodatkowania tej czynności jako nieodpłatnego przekazania? Czy ewentualny obowiązek opodatkowania czynności związanej z nieodpłatnym przekazaniem wiat przystankowych nastąpi od ceny zakupu wyłącznie tych składników majątku, przy nabyciu których Zainteresowany obniżył
Nieodpłatne przekazanie towarów klientom w ramach reklamy podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Nieodpłatne przekazanie towarów pracownikom, wynikające z układu zbiorowego pracy znajduje się poza zakresem czynności opodatkowanych VAT.
Dostawa materiałów reklamowych na rzecz kontrahentów unijnych wyprodukowanych z własnych materiałów i przy użyciu własnych maszyn jako WDT.
W każdym wypadku wydatki poniesione na zakup materiałów opatrzonych w logo Spółki będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w oparciu o przepis art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy jest kosztem uzyskania przychodów Spółki wynagrodzenie wypłacane sieci sklepów / punktom handlowym za realizację odpowiedniej wysokości obrotów produktami Spółki oraz, na podstawie porozumień o współpracy, za usługi reklamowe i promocyjne (zapewnienie odpowiedniej ekspozycji produktom Spółki w sklepach, stałe zapełnianie półek produktami, sprawne wprowadzanie nowych produktów w sklepach, wydawanie
Czy wydatki na 1) nabycie/wytworzenie udostępnianych kontrahentom-punktom handlowym materiałów point of sale (materiały wsparcia punktu sprzedaży przedmioty i urządzenia służące wyeksponowaniu i zareklamowaniu wyrobów Spółki, np. listwy napółkowe, bannery i szyldy reklamowe, plakaty, naklejki, standy, kasetony, maszyny, lodówki, automaty, meble, opatrzone logo), które pozostają własnością Spółki, w
Czy towary wymienione we wniosku zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku od towarów i usług mogą być zaliczone do towarów służących zaopatrzeniu środków transportu lotniczego używanych do wykonywania transportu międzynarodowego?
Czy zużycie (wykorzystanie) w toku prowadzonej działalności będących własnością Spółki materiałów reklamowych innych niż drukowane (jak tablice lub flagi z logo firmy oraz inne formy oznakowania detalicznych punktów sprzedaży, informujące o dostępności produktów Spółki w tym miejscu) jest opodatkowane VAT?
Czy są w całości kosztem uzyskania przychodu wydatki związane z organizacją i prowadzeniem programu przeznaczonego dla klientów dokonujących zakupów w sklepach Spółki, mającego na celu nagradzanie uczestników nabywających towary objęte programem kuponami uprawniającymi do uzyskania rabatu oraz informowanie ich o bieżących promocjach i wyprzedażach?
Czy komputer, rzutniki, materiały reklamowe są kosztami prowadzonego przez firmę kursu?
W Spółce występują czynności nieodpłatnego przekazania lub zużycia wcześniej zakupionych towarów na potrzeby reprezentacji i reklamy Czy w/ w czynności podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i czy Spółce przysługuje prawo obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zawartego w cenie nabywanych towarów na cele reprezentacji i reklamy?
Pytanie Podatnika dotyczy możliwości odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu zakupu drukowanych materiałów reklamowych i informacyjnych, prezentów o małej wartości i próbek, które zostają przekazywane na cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą przez wnioskodawcę swoim klientom.
Czy zgodnie z brzmieniem art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy dostawą towarów przy spełnieniu określonych warunków jest tylko i wyłącznie przekazanie towarów- bez wynagrodzenia np. na cele reprezentacji. Czy w związku z tym nie jest w tym przypadku dostawą towarów związane z reprezentacją np,: kawa, herbatra. słodycze przygotowane jako poczęstunek dla kontrahenta i są to czynności zwolnione z podatku VAT. Czy