Interpretacja indywidualna z dnia 6 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.378.2024.2.JK
Zwolnienie od podatku świadczonych usług (farmaceuta).
Zwolnienie od podatku świadczonych usług (farmaceuta).
Zwolnienie z VAT usługi wystawienia recepty farmaceutycznej.
Zwolnienie z VAT usługi wystawienia recepty farmaceutycznej.
Zwolnienie od podatku usługi wystawienia recepty farmaceutycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o VAT.
"Zwolnienie od podatku usługi wystawienia recepty farmaceutycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o VAT."
Zwolnienie od podatku usługi wystawienia recepty farmaceutycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o VAT.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usługi wystawienia recepty farmaceutycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy
Zwolnienie z VAT usługi wystawienia recepty farmaceutycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Brak zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy usług w zakresie kierowania działem farmacji szpitala.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług opieki farmaceutycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
W związku z wypłatą wynagrodzenia za czynności wykonywane na podstawie umowy o współpracę z Farmaceutą prowadzącym pozarolniczą działalność gospodarczą na Wnioskodawcy nie ciążą obowiązki płatnika, o których mowa w art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
w zakresie kwalifikacji działalności Serwisowej, Wydzielanej Działalności Aptecznej i Działalności Aptecznej Pozostającej w Spółce Dzielonej jako zorganizowane części przedsiębiorstwa oraz skutków podatkowych podziału spółki przez wydzielenie
zakwalifikowanie pożytków z tytułu najmu części elewacji (apteka) do dochodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, zwolnionych z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Opodatkowania podatkiem VAT wykonania leków w warunkach aseptycznych zleconych aptece szpitalnej
Czy za przychód z tytułu sprzedaży leków i produktów farmaceutycznych podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w części należnej od nabywcy, w rozumieniu art. 12 ust. 1 i art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy uznać kwotę należną Spółce od nabywcy po wyłączeniu udzielonych bonifikat, tj. kwotę faktycznie otrzymaną?
Czy Spółka będzie mogła zaliczyć w całości do kosztów uzyskania przychodów wartość wypłaconych aptekom Bonusów?
Czy zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 18 i art. 43 ust. 17 ustawy, zwolnieniem od podatku od towarów i usług objęte będą następujące usługi świadczone przez Szpital: 1. Kserokopie dokumentacji medycznej wykonywane dla pacjentów do celów dalszego leczenia, organom rentowo-emerytalnym, instytucjom upoważnionym do pozyskiwania odszkodowania. 2. Odpisy wypisów szpitalnych, duplikaty zapisów badań obrazowych
CIT - w zakresie możliwości zaliczenia wartości premii pieniężnych do kosztów uzyskania przychodów
Czy uzyskiwany dochód z działalności dotyczącej usług medycznych (lecznictwa), który przeznaczany jest na tę właśnie działalność, podlega zwolnieniu od podatku dochodowego w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o pdop?
Jeżeli faktury VAT potwierdzające nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu wystawione są na inny podmiot, to Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Czy do wyżej przedstawionego procesu wytwarzanie leku (mieszaniny odżywczej niezbędnej dla pacjenta) można stosować alkohol etylowy bez akcyzy?
Czy fakturę VAT otrzymaną za zakup nagród można zaksięgować w kosztach w dacie zakupu nagród?