Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.05.2017, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.31.2017.1.DS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.31.2017.1.DS

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 marca 2017 r. (data wpływu 23 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Przeważającym rodzajem działalności jest sprzedaż detaliczna wyrobów farmaceutycznych w wyspecjalizowanych sklepach w aptece (PKD 47.73.Z). Działalność gospodarcza jest opodatkowana podatkiem liniowym, Wnioskodawca prowadzi ewidencję księgową na podstawie książki przychodów i rozchodów. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT.

W ramach działalności gospodarczej Wnioskodawca ma podpisane umowy współpracy pomiędzy hurtowniami farmaceutycznymi na dostawy leków. Podpisane umowy mają charakter ramowy, które określają warunki udzielania i realizacji zamówień, w tym również ich termin, lecz nie kreują zobowiązania do spełnienia świadczeń o określonej wartości. Umowy określają jednak minimalne obroty, które zobowiązują do zakupu towaru w danym okresie.

Jedna z podpisanych przez Wnioskodawcę umów określa to w następujący sposób cyt.: na mocy niniejszej umowy Kontrahent zobowiązuje się do zamówienia w okresie od dnia 16.01.2015 r. do dnia rozwiązania umowy produktów leczniczych i wyrobów medycznych (zwanych dalej towarami) w oparciu o aktualną ofertę handlową za 20.000 PLN netto średnio miesięcznie, przy czym w miesiącu kalendarzowym wartość zamówienia nie może być mniejsza niż 18.000 PLN netto. Jednocześnie dostawca ma prawo do natychmiastowego rozwiązania niniejszej umowy w przypadku gdy kontrahent przez cztery kolejne miesiące trwania umowy nie zrealizuje wymaganego średniomiesięcznego obrotu netto.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00