Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 14 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.405.2023.4.IH
WIS USŁUGA – prowadzenie warsztatów.
WIS USŁUGA – prowadzenie warsztatów.
Dotyczy ustalenia, czy wymiana pieniądza elektronicznego na złotówki będzie powodowała powstanie po stronie Banku przychodu w rozumieniu art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne – ryczałt PKWiU 62.02.30.0.
Ustalenie, czy Spółka może skorzystać z ulgi badawczo-rozwojowej, z uwzględnieniem art. 18da uCIT i czy koszty ponoszone w związku z opracowywaniem i ulepszaniem technologii i produkcji testowej można zaliczyć do kosztów kwalifikowanych?
1. Czy działalność prowadzona przez Spółkę w ramach ww. Projektów, w stanie prawnym obowiązującym od 2018 r., stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, a tym samym, czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z dodatkowego odliczenia kosztów kwalifikowanych w ramach tzw. ulgi badawczo-rozwojowej, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT? 2. Czy w stanie
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT opłat za udostępnianie kanału technologicznego pobieranych w drodze decyzji administracyjnej oraz prawa do odliczenia podatku VAT w odniesieniu do wydatków związanych z projektem pn. Budowa odcinka drogi od A do B część obwodnicy miasta.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na badania przemysłowe, korekty kosztów uzyskania przychodów, oraz korekty odpisów amortyzacyjnych.
Czy w przypadku nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę praw do Technologi, w tym praw autorskich do dokumentacji na Wnioskodawcę bez wystąpienia Wnioskodawcy ze Spółki i bez obniżenia przez Niego wkładów, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w przypadku nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę praw do Technologi, w tym praw autorskich do dokumentacji na Wnioskodawcę bez wystąpienia Wnioskodawcy ze Spółki i bez obniżenia przez Niego wkładów, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Wartość początkowa i odpisy amortyzacyjne od Technologii otrzymanej w formie darowizny.
Wartość początkowa i odpisy amortyzacyjne od Technologii otrzymanej w formie darowizny.
Czy wycofanie WNiP (w związku z zaprzestaniem korzystania) z ewidencji WNiP uprawnia Spółkę do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu niezamortyzowanej części wartości początkowej WNiP? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy Spółka jest uprawniona do zaliczenia niezamortyzowanej części wartości początkowej WNiP do kosztów uzyskania przychodu w miesiącu wycofania WNiP z ewidencji WNiP i sporządzenia protokołu (dokumentującego decyzję o zaprzestaniu używania wartości niematarialnej i prawnej)? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy Wnioskodawca ma obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu wypłaty należności za użytkowanie technologii informatycznej udostępnionej Wnioskodawcy przez spółkę I.?
możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków poniesionych na nabycie nowych technologii na podstawie art. 18b
Bank zwraca się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytanie czy wydatki związane z rozbudową systemów informatycznych, w tym także nakłady poniesione na prace projektowe, dokumentację techniczną, w przypadku nie powstania przydatnej do używania i podlegającej amortyzacji wartości niematerialnej i prawnej, Bank będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie podjęcia decyzji o
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją przez Politechnikę projektu polegającego na budowie nowoczesnego systemu wdrażania innowacji w regionie
Czy różnice kursowe powstałe w związku ze zwrotem zaliczki na zakup linii technologicznej w związku ze zmianą charakteru finansowania zakupu maszyn będą przychodem/kosztem finansowym strefowym czyli będą zaliczone do dochodu podlegającego zwolnieniu zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych? (zdarzenie przyszłe)
Czy różnice kursowe powstałe w związku ze zwrotem zaliczki na zakup linii technologicznej w związku ze zmianą charakteru finansowania zakupu maszyn będą przychodem/kosztem finansowym strefowym czyli będą zaliczone do dochodu podlegającego zwolnieniu zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych? (stan faktyczny)