Interpretacja indywidualna z dnia 16 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.684.2024.2.RS
Skutki podatkowe wypłaty odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość.
Skutki podatkowe wypłaty odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość.
Indywidualny prewspółczynnik oparty na kryterium przychodowym (gospodarka wodno-kanalizacyjna).
Ustalenie, czy Gmina przy kalkulacji wartości proporcji dla Urzędu Gminy, o której mowa w § 3 pkt 2 rozporządzenia powinna wyłączyć z dochodów wykonanych, o których mowa w § 2 pkt 9 oraz z rocznego obrotu z działalności gospodarczej zrealizowanej przez Urząd Gminy, o którym mowa w § 2 pkt 4 rozporządzenia, przychody uzyskiwane za pośrednictwem Referatu Usług Komunalnych.
Prawo od odliczenia podatku przy zastosowaniu prewspółczynnika metrażowego.
Czy otrzymana dotacja z WFOŚ na sfinansowanie wydatków dotyczących gospodarki leśnej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy otrzymane przez Wspólnotę mieszkaniową środki pieniężne przeznaczone na remont klatek lub wartość remontu klatek, który zostanie wykonany przez dewelopera jest wolny od podatku dochodowego od osób prawnych?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przez Gminę za pomocą indywidualnego prewspółczynnika.
Ustalenie, czy i kiedy powstanie po stronie Powiatu obowiązek podatkowy z tytułu otrzymanego wadium.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty odszkodowań oraz odsetek.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego według indywidualnie wyliczonego prewspółczynnika w oparciu o art. 86 ust. 2c pkt 3 ustawy.
Wszystkie środki pieniężne otrzymane przez Wnioskodawcę na podstawie porozumienia będą zwolnione z podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Skutki podatkowe otrzymania rekompensaty z tytułu utraconych pożytków leśnych wraz z odsetkami.
Ustalenie, czy przychody Wspólnoty Mieszkaniowej z tytułu zawartej umowy najmu i uzyskiwany z tego tytułu dochód podlegają zwolnieniu przedmiotowemu zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
W przypadku nieodpłatnego zniesienia współwłasności nieruchomości – skoro zatem wartość majątku nabytego przez Wnioskodawczynię w wyniku tej czynności będzie taka sama lub mniejsza jak przed zniesieniem współwłasności (nie nastąpi przyrost majątku w wyniku opisanej we wniosku czynności), to w takiej sytuacji nie powstanie po jej stronie obowiązek podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od
W przypadku nieodpłatnego zniesienia współwłasności nieruchomości – skoro zatem wartość majątku nabytego przez Wnioskodawczynię w wyniku tej czynności będzie taka sama lub mniejsza jak przed zniesieniem współwłasności (nie nastąpi przyrost majątku w wyniku opisanej we wniosku czynności), to w takiej sytuacji nie powstanie po jej stronie obowiązek podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od
Gmina dokonując korekty przeszłych wydatków odliczanych przy zastosowaniu prewspółczynnika z Rozporządzenia, może dokonać tej korekty w trybie art. 90c ust. 3 ustawy, tj. poprzez skorygowanie dokonanej korekty rocznej w ten sposób, że jako ostateczny prewspółczynnik za dany rok w rozumieniu przepisów o korekcie rocznej Gmina przyjmie prewspółczynnik metrażowy.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy dotacja otrzymana z NFOŚiGW na usługi związane z usuwaniem folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej przez Gminę stanowi podstawę opodatkowania VAT (uznania dotacji jako wartość brutto), prawa do odliczenia 100% podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją programu usuwania folii rolniczych i innych
Czy Wnioskodawczyni będzie zobowiązana odprowadzić podatek od czynności cywilnoprawnych od umowy zamiany nieruchomości, przeprowadzonej w trybie z art. 98b ustawy o gospodarce nieruchomościami?
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania świadczenia za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystające ze zwolnienia z tego podatku, braku obowiązku naliczenia podatku należnego oraz prawa do odliczenia.
Czy niewykorzystana część funduszu, która przechodzi bilansem otwarcia na następny rok stanowi podstawę do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, czy może korzystać ze zwolnienia w CIT-8 w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w pełnej wysokości z faktur otrzymanych od wykonawców w związku z wybudowaniem zbiornika wód popłucznych z filtrów odżelaziaczy, montażu systemu OZE i instalacji monitorującej pracę ujęcia wody w ramach projektu pn. Modernizacja gospodarki wodnej w gminie () poprzez budowę zbiornika wód popłucznych z filtrów odżelaziaczy, montaż
Czy w sytuacji przedstawionej we wniosku istnieje możliwość zastosowania przez Wnioskodawcę zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych odnośnie środków finansowych przekazanych Wspólnocie Mieszkaniowej?
Odszkodowanie od dewelopera za błędy budowlane przychodami z gospodarki zasobami mieszkaniowymi.