Interpretacja indywidualna z dnia 8 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.481.2024.3.AKA
Brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania samochodu osobowego z działalności gospodarczej na cele prywatne.
Brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania samochodu osobowego z działalności gospodarczej na cele prywatne.
Brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania samochodu osobowego z działalności gospodarczej na cele prywatne oraz braku opodatkowania nieodpłatnego przekazania ww. samochodu w formie darowizny na rzecz żony Wnioskodawcy.
Czy odszkodowanie wypłacone Wnioskodawcy w związku z przejęciem nieruchomości przez Miasto, będzie stanowiło przychód Wnioskodawcy zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na przebudowę samochodu ciężarowego na pojazd kempingowy.
1. Czy Spółka może dokonywać korekty wartości początkowej modernizowanych środków trwałych poprzez: a. pomniejszenie jej o wartość netto odłączanego urządzenia lub elementu stanowiącego część składową lub peryferyjną (tj. o część wartości początkowej środka trwałego, pomniejszonej o dokonane odpisy amortyzacyjne przypadające na odłączaną część składową lub peryferyjną); b. powiększenie o wartość nowego
1) Czy przeprowadzenie likwidacji częściowych może stanowić podstawę do obniżenia wartości początkowej środka trwałego zgodnie z art. 16g ust. 16 ustawy o CIT? 2) W jakiej kwocie, w związku z odłączeniem części składowej lub peryferyjnej. Spółka powinna dokonać obniżenia wartości początkowej środka trwałego stanowiącej podstawę do odpisów amortyzacyjnych?
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów fizycznie likwidowanych nakładów inwestycyjnych ściśle związanych z określonymi umowami najmu zgodnie z przyjętą metodą wycen
Czy sprzedaż ww. nieruchomości (udziału w nieruchomości) będzie podlegać zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a mianowicie czy okres 5-cio letni należy liczyć od daty zakupu nieruchomości, czy od daty oddania drugiego z budynków do użytkowania?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości netto części i całości środka trwałego odłączonej w celu sprzedaży, likwidacji, czy też przyłączenia do innego środka trwałego oraz kwalifikacji podatkowej nieumorzonej wartości likwidowanego środka trwałego w związku z wytworzeniem nowego środka trwałego.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Czy ustanowienie odrębnej własności lokalu użytkowego (biurowego) mieszczącego się na V piętrze budynku, celem późniejszej jego odsprzedaży, stanowi odłączenie części składowej peryferyjnej środka trwałego, co w konsekwencji powoduje konieczność zmniejszenia przez spółkę wartości początkowej środka trwałego w postaci nieruchomości. Czy prawidłowe jest stanowisko spółki, że (i) przychód podatkowy z
Czy na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wyburzenie części budynku uznawane jest jako odłączenie części składowej tego budynku i powoduje konieczność pomniejszenia wartości początkowej nieruchomości?
W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pierwsze pytanie, w jaki sposób ma zostać ustalona wartość początkowa likwidowanej części nieruchomości i przypadająca na tę część suma odpisów amortyzacyjnych?
amortyzacja budynku kontenerowego i jego wyposażenia
Czy oczyszczalnia ścieków przekazana Spółce w 1995 r. wraz z jej modernizacjami może być amortyzowana podczas przebudowy i rozbudowy, a także po jej zakończeniu przez Spółkę?
Stawka podatku właściwa dla sprzedaży lokali o charakterze mieszkalnym znajdujących się w budynkach zespołu hotelowo-apartamentowego wraz z wyposażeniem.
Stawka podatku właściwa dla sprzedaży lokali o charakterze mieszkalnym znajdujących się w budynkach zespołu hotelowo-apartamentowego wraz z wyposażeniem.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości netto części środka trwałego odłączonej w celu sprzedaży, likwidacji, czy też przyłączenia do innego środka trwałego, określenia wartości początkowej środka trwałego, którego część została odłączona w wyniku sprzedaży, likwidacji, czy przyłączenia do innego środka trwałego, a który następnie został
1. Czy opisane w analizowanych zdarzeniach nieumorzone wartości fizycznie zlikwidowanych środków trwałych oraz trwale odłączonych części składowych i peryferyjnych stanowią elementy zwiększające wartość początkową, o której mowa w art. 16g ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy Spółka może je zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy w przypadku wiaty magazynowej koszty rozbiórki
Czy w przypadku trwałego odłączenia, wynikającego ze zdarzeń losowych, zniszczonych elementów środka trwałego, należy zmniejszyć wartość początkową środka trwałego o niezamortyzowaną wartość tych elementów środka trwałego i zaliczyć tę wartość do kosztów uzyskania przychodów?
Czy w przypadku trwałego odłączenia, wynikającego ze zdarzeń losowych, zniszczonych elementów środka trwałego, należy zmniejszyć wartość początkową środka trwałego o niezamortyzowaną wartość tych elementów środka trwałego i zaliczyć tę wartość do kosztów uzyskania przychodów?
Czy strata powstała w wyniku częściowej likwidacji nie w pełni umorzonego środka trwałego jest kosztem uzyskania przychodu?
Czy nieumorzona wartość likwidowanej części środka trwałego, czyli w opisywanym przypadku komory kontaktowej, zwiększy wartość początkową nowego środka trwałego (piaskownika) wybudowanego w miejscu likwidowanej komory, czy stanowi koszt uzyskania przychodu w miesiącu, w którym zostanie zlikwidowana?