Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.04.2013, sygn. ILPB4/423-2/13-2/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-2/13-2/MC
1. Czy opisane w analizowanych zdarzeniach nieumorzone wartości fizycznie zlikwidowanych środków trwałych oraz trwale odłączonych części składowych i peryferyjnych stanowią elementy zwiększające wartość początkową, o której mowa w art. 16g ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy Spółka może je zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
2. Czy w przypadku wiaty magazynowej koszty rozbiórki dokonanej przez firmę zewnętrzną, koszty wynagrodzeń pracowników dotyczących likwidacji instalacji c.o. oraz wynagrodzenie rzeczoznawcy stanowią elementy zwiększające wartość początkową, o której mowa w art. 16g ust. 1 w zw. z ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy Spółka może zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?
3. Czy otrzymany uzysk ze złomu stanowi element zmniejszający wartość początkową, o której mowa w art. 16g ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy stanowi przychód Spółki?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 31 grudnia 2012 r. (data wpływu 07 stycznia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwestii związanych z ustaleniem wartości początkowej środków trwałych jest:
- prawidłowe w części dot. pytania nr 1,
- prawidłowe w części dot. pytania nr 2:
- odnośnie zaliczenia do wartości początkowej środków trwałych kosztów rozbiórki oraz kosztów wynagrodzeń pracowników,
- nieprawidłowe w części dot. pytania nr 2:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right