Interpretacja indywidualna z dnia 31 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.443.2023.2.MAZ
Konieczność posiadania numeru VAT UE w związku ze świadczonymi usługami dla kontrahenta z Irlandii,
Konieczność posiadania numeru VAT UE w związku ze świadczonymi usługami dla kontrahenta z Irlandii,
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakup oleju napędowego, wystawionych na Wnioskodawczynię, niezawierających numeru NIP.
Wystawianie faktur do paragonów fiskalnych zawierających NIP nabywcy z wartością sprzedaży nieprzekraczającą 450 zł lub 100 euro.
Brak obowiązku złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego NIP-2 i wskazania jako miejsca prowadzenia działalności dawnego przejścia granicznego, nieruchomości, które są wynajmowane na cele działalności gospodarczej najemców, a także na cele mieszkaniowe najemców, nieruchomości będących własnością Skarbu Państwa i własnością Wnioskodawcy oddanych w użytkowanie wieczyste, nieruchomości będących własnością
brak obowiązku nadania NIP dla niepublicznego przedszkola prowadzonego przez osobę fizyczną
Uznanie transakcji jako wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, wykazywanego w deklaracji VAT-7 mimo, że kontrahent unijny nie posłużył się numerem identyfikacyjnym VAT.
obowiązek ewidencyjny, o którym mowa w art. 2 ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników
W zakresie wykazywania w ewidencji prowadzonej dla potrzeb VAT wszystkich transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów łącznie, w jednej pozycji, oraz wykazywania danych, w tym NIP, Wnioskodawcy jako kontrahenta w związku z tymi transakcjami.
Rozpoznania i rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, oraz używania niemieckiego numeru VAT w odniesieniu do transakcji najmu maszyn.