Interpretacja indywidualna z dnia 8 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.414.2024.2.AS
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w działkach.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w działkach.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Podatek dochodowego od osób fizycznych oraz podatek od towarów i usług, który dotyczy zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług (wymiany tokenów) na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy.
Skutki podatkowe związane z transakcją sprzedaży Nieruchomości.
Czy otrzymane przez Wnioskodawcę dofinansowanie budżetu reklamowego/ marketingowego realizowane w ramach zwartej umowy licencyjnej stanowi przychód uzyskiwany z wykonywania działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie zezwolenia i tym samym przychód ten korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowego od osób prawnych zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 34
Sprzedający będzie działać jako podatnik podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy, prowadzący działalność gospodarczą, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy, a planowana przez Sprzedającego dostawa udziału w działce (…) będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jako odpłatna dostawa towarów na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art.
Sprzedający będzie działać jako podatnik podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy, prowadzący działalność gospodarczą, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy, a planowana przez Sprzedającego dostawa udziału w działce (…) będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jako odpłatna dostawa towarów na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art.
możliwość odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wypłaty zysku wypracowanego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na zakup usług promocyjnych i doradczych w związku z realizacją projektów.
Czy sprzedaż prawa wieczystego użytkowania gruntu, budynków i budowli będzie zwolniona od podatku na podstawie art. 43b ust 1 pkt 10a, b i ust.7a ustawy o VAT?
Czy wydatki poniesione w związku z wykonywaniem czynności wspólnych należy zakwalifikować jako koszty uwzględniane w kalkulacji dochodu zwolnionego z podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o PDOP (w części odnoszącej się do produkcji realizowanej na terenie SSE) zgodnie z art. 15 ust. 2 oraz ust. 2a ustawy o PDOP (tzn. o ile to możliwe, powinny być przypisane do poszczególnych źródeł, natomiast
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podziału kosztów uiszczanych składek ubezpieczeniowych na działalność opodatkowaną i zwolnioną.
Czy na potrzeby kalkulacji klucza, do której odnosi się przepis art. 15 ust. 2 oraz ust. 2a ustawy o CIT Spółka - ustalając różnice kursowe na podstawie ustawy o rachunkowości - powinna ujmować dodatni wynik wszystkich różnic kursowych pochodzących z wyceny, który ujmowany jest również w sporządzanym przez Spółkę rachunku zysków i strat (saldo)?
Czy właściwe jest zastosowanie do alokacji ujemnych różnic kursowych klucza wynikającego z art. 15 ust. 2 i 2a updop, zgodnie z którym jeżeli podatnik ponosi koszty uzyskania przychodów ze źródeł, z których dochód podlega opodatkowaniu i koszty związane z przychodami z innych źródeł, a nie jest możliwe ustalenie kosztów uzyskania przypadających na poszczególne źródła koszty te ustala się w takim
1. Czy dla potrzeb ustalenia wielkości dochodu zwolnionego od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) wydatki poniesione na ww. wymienione wydatki inwestycyjne będą uznawane za kwalifikujące się do objęcia pomocą publiczną? 2. Czy Spółka będzie mogła zaliczyć
Czy po dokonaniu rejestracji działalności gospodarczej, którą Zainteresowana planuje rozpocząć w IV kwartale 2011 r. będzie ona mogła dokonać odliczeń podatku VAT z faktur dotyczących budowy i zakupu wyposażenia, wystawionych przed rozpoczęciem działalności gospodarczej i rejestracji jako podatnika VAT?
Czy Spółka prawidłowo dokonuje alokacji kosztów składek ubezpieczeniowych do działalności strefowej lub pozastrefowej w takiej proporcji, w jakiej pozostają przychody z danego źródła w ogólnej kwocie przychodów?
Czy uzyskiwane przez Spółkę przychody z tytułu otrzymanych od Zakładu Ubezpieczeń odszkodowań za utracone zyski w związku z brakiem realizacji dostaw surowców lub energii elektrycznej powinny zwiększać częściowo lub w całości wynik z działalności strefowej i / lub wynik z działalności pozastrefowej, w kwotach odpowiadających kwotom poniesionych strat (zwiększonych kosztów prowadzenia działalności)
Czy w związku z realizacją projektu, obejmującego zakres działań wskazanych w pkt 54 Lider projektu ma możliwość prawną odzyskania podatku od towarów i usług (VAT) w związku z realizacją projektu w chwili obecnej i w przyszłości?
Czy można zastosować klucz podziału kosztów dla wynajmowanych pomieszczeń gospodarczych, uwzględniający procentowy udział części wspólnej nieruchomości zaproponowany przez Zarząd?
Czy ustalanie rozliczenia kosztów zarządu wg zasady wykazanej w stanie faktycznym stanowi podstawę do prawidłowego ustalenia kosztów uzyskania przychodów dot. części związanej z gospodarką zasobami mieszkaniowymi i nie związanej z gzm?
Czy obecne postępowanie Wnioskodawcy jest prawidłowe, tzn. czy na podstawie przedstawionego stanu faktycznego: zasób mieszkaniowy to tylko i wyłącznie budynki w 100% mieszkalne i lokale mieszkalne, czy też wszystkie budynki zakwalifikowane do PKOB 112 zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. Nr 112 z dnia 31.12.1999
Czy prawidłowe jest postępowanie Wnioskodawcy w zakresie przyporządkowania kosztów bezpośrednich nieruchomości oraz kosztów pośrednich (tj. kosztów mienia do wspólnego korzystania, kosztów zarządzania i kosztów ogólnych) do działalności opodatkowanej lub zwolnionej z podatku dochodowego?