Interpretacja indywidualna z dnia 16 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.142.2024.2.DJD
Możliwości opodatkowania podatkiem liniowym.
Możliwości opodatkowania podatkiem liniowym.
Ryczałt ewidencjonowany i świadczenie usług dla usługobiorcy, który jednocześnie jest pracodawcą.
Usługi masażu leczniczego w ramach prowadzonej przez Państwa działalności, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, wykonywane przez dyplomowanego technika masażystę, będą korzystały ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Termin wystawienia faktury VAT w celu udokumentowania usług medycznych świadczonych na rzecz Zakładów Opieki Zdrowotnej.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych usług masażu, tj.: terapii manualnej, terapii mięśniowo-powięziowej, terapii trzewno-stawowej, terapii czaszkowo-krzyżowej, drenażu limfatycznego i klawiterapii na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Usługi wchodzące w zakres Czynności Początkowych, polegające na: pozyskaniu krwi pępowinowej lub krwi łożyskowej, wykonaniu badań laboratoryjnych oraz wyizolowaniu preparatu z komórkami macierzystymi nie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT.
Zwolnienie z podatku VAT usług w zakresie psychoterapii online.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług.
Prawo do odliczenia podatku w związku z zakupem sprzętu takiego jak ambulans specjalny czy oprogramowanie do zarządzania flotą.
zwolnienie usług transportu wykonywanego na zlecenie lekarza oraz bez zlecenia lekarza (na życzenie pacjenta)
Wliczanie do limitu wynikającego z art. 113 ust. 1 ustawy o podatku VAT zgłoszonych jako działalność gospodarcza usług medycznych oraz usług świadczonych przez Wnioskodawcę na podstawie cywilnoprawych umów zlecenie i o dzieło.
braku obowiązku opodatkowania podatkiem VAT transakcji aportu przedsiębiorstwa do spółki z o.o. sp. komandytowej
Zwolnienie od podatku VAT usługi przygotowania i przekazania danych niezbędnych do ustalenia taryfy świadczeń opieki zdrowotnej.
zwolnienie od podatku dla dostawy pojazdów oraz zwolnienie od podatku VAT dla świadczonych usług transportu sanitarnego pacjentów
Zwolnienie od podatku dostawy towaru używanego w postaci samochodu osobowego wykorzystywanego do czynności zwolnionych. Brak możliwości zastosowania podmiotowego zwolnienia w trakcie 2014 r.Brak utraty zwolnienia podmiotowego w wyniku sprzedaży samochodu osobowego.
Brak zwolnienia od podatku VAT dla usług organizacji turnusów rehabilitacyjnych.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych usług.
Jak opodatkować usługi turystyki medycznej, w których: - wartość świadczenia medycznego przekracza 70% całości usługi?- wartość świadczenia medycznego jest mniejsza niż 70% całości usługi?Czy tego typu usługi turystyki medycznej można rozliczać tak jak rozlicza się usługi turystyki tj. systemem marży?Jaką stawkę VAT zastosować do opodatkowania marży?
świadczone przez Wnioskodawcę usługi organizacji turnusów rehabilitacyjnych mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT, na podstawie § 13 ust. 1 pkt 25 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011r w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.
Zwolnienie od podatku usług których przedmiotem jest usługa, polegająca na zabezpieczeniu przez Szpital wraz z asekuracyjną obecnością lekarza, pielęgniarki lub ratownika medycznego transportu medycznego chorych hospitalizowanych w innym szpitalu, zapewnianego przez podmiot zewnętrzny.
Zwolnienia usług turnusów leczniczych i sanatoryjnych.
Czynności w zakresie opieki medycznej, świadczone przez technika elektroradiologa.
usługa transportu sanitarnego polegająca na przewozie pacjentów w razie potrzeby z zapewnieniem opieki medycznej w trakcie transportu korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy.
Usługom przewozu osób samochodami przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych nie można przypisać przymiotu transportu sanitarnego uprawniającego do zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku od towarów i usług.