Interpretacja indywidualna z dnia 27 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.269.2024.2.MZ
Forma opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Forma opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Stwierdzenie, czy oświadczenie Wnioskodawcy o rezygnacji ze zwolnienia oraz wyborze opodatkowania opisanych transakcji zostało złożone w terminie wymaganym dla skuteczności takiego oświadczenia, zgodnie z art. 43 ust. 10 pkt 2 ustawy.
1. Czy spółka będzie zobowiązana do sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych dla transakcji objęcia przez wspólnika 15% praw do zysku spółki w zamian za wniesienie wkładu pieniężnego oraz do złożenia w tym zakresie informacji o cenach transferowych (TPR) i oświadczenia o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych? 2. Czy po objęciu przez wspólnika 15% praw do udziału w zysku spółki
w zakresie uznania udzielonego Spółce przez powiązane z nią podmioty poręczenia spłaty zobowiązań kredytowych za transakcję kontrolowaną oraz wynikających z powyższego obowiązków dokumentacyjnych.
Opodatkowanie 23% stawką podatku transakcji sprzedaży nieruchomości zabudowanej Hali.
opodatkowanie planowanego nabycia Nieruchomości oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony w związku z powyższą transakcją.
Stwierdzenie, czy oświadczenie Wnioskodawcy o rezygnacji ze zwolnienia oraz wyborze opodatkowania opisanych transakcji zostało złożone w terminie wymaganym dla skuteczności takiego oświadczenia, zgodnie z art. 43 ust. 10 pkt 2 ustawy.
Czy oświadczenie o sporządzeniu dokumentacji podatkowej, o którym mowa w art. 9a ust. 7 ustawy o CIT, może zostać złożone przez pełnomocnika.
W zakresie właściwej stawki dla usług związanych z transportem lotniczym międzynarodowym osób.
w zakresie dokumentacji podatkowej dotyczącej podmiotów powiązanych
Brak możliwości złożenia jednego, stałego oświadczenia.
w zakresie ustalenia skuteczności złożonego oświadczenia o wyborze opodatkowania podatkiem VAT dostawy nieruchomości i możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 23%
Czy wydatki poniesione przez pracowników Spółki udokumentowane paragonami fiskalnymi za usługi parkingowe i taksówkowe, fakturami imiennymi wystawionymi na pracowników, biletami komunikacyjnymi i lotniczymi oraz oświadczeniami pracownika o poniesionych kosztach, mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów?
W przypadku wypłat należności z tytułów wymienionych w art. 29 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, płatnik może mając jednak na względzie ryzyko odpowiedzialności na podstawie art. 30 § 1 Ordynacji podatkowej zastosować zwolnienie od podatku bądź stawkę podatku wynikającą z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, w oparciu o informacje uzyskane od podatnika bądź na podstawie uzyskanego
ustalenie chwili nabycia lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną własność powstałego w wyniku przekształcenia ze spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu.
dokumentowanie oraz prawo do zastosowania preferencyjnej stawki podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów
Czy odsetki transferowane przez Bank na rzecz B. w związku z realizacją Umowy o zarządzanie będą korzystały z preferencyjnej stawki podatku u źródła w wysokości 5% na podstawie polsko-brytyjskiej konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania, pod warunkiem udokumentowania miejsca siedziby B. ważnym certyfikatem rezydencji podatkowej oraz uzyskania od B. pisemnego oświadczenia, że jest rzeczywistym
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dot. podróży służbowych poniesionych na: 1. usługi parkingowe i usługi taksówek osobowych zapłacone kartą służbową, 2. usługi parkingowe i usługi taksówek osobowych zapłacone gotówką, 3. usługi parkingowe, usługi taksówek osobowych, przejazdy "a"/"b" lub przejazdy autostradami zapłacone kartą
Brak podstaw do opodatkowania VAT otrzymanej dotacji jak i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu polegającego na budowie platformy internetowej.
Czy wnioskodawcy przysługuje ulga meldunkowa w związku z tym, że mieszkał i był zameldowany na pobyt stały w mieszkaniu wykupionym na własność w 2007r.?
czy w świetle obowiązujących przepisów oddział stowarzyszenia wpisany jako samodzielny podmiot do Krajowego Rejestru Sądowego i nie prowadzący działalności gospodarczej ma obowiązek:1) dokonania zgłoszenia rejestracyjnego celem nadania NIP-u,2) złożenia oświadczenia w trybie art. 25 ust. 5 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,3) jakie są terminy na dokonanie w/w czynności.