Interpretacja indywidualna z dnia 31 lipca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.188.2023.2.MAZ
Brak możliwości dokonania korekty faktur sprzedażowych stosując stawkę 0% i otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku
Brak możliwości dokonania korekty faktur sprzedażowych stosując stawkę 0% i otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku
Prawidłowe postępowanie w sytuacji, gdy Spółka skorzystała z ulgi na złe długi, po czym zobowiązana została nakazem sądowym do skorygowania podstawy opodatkowania i podatku należnego wynikającego z faktur pierwotnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku należnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT opłat parkingowych.
Brak możliwości skorzystania z ulgi na złe długi.
Czy przy sprzedaży działek rolnych wchodzących w skład majątku osobistego podatnika i jego żony występuje konieczność odprowadzenia VAT należnego od takiej sprzedaży?
Czy w przypadku braku konieczności odprowadzenia VAT należnego od takiej sprzedaży podatnik powinien wystawić faktury korygujące do faktur dokumentujących już sprzedane dwie działki z przyczyną korekty, że transakcja nie podlega VAT?
Ustalenie momentu nabycia prawa do korekty kwoty podatku należnego w związku z wystawieniem wewnętrznych faktur korygujących
Czy w danym stanie faktycznym, Spółka uprawniona jest do wystawienia faktury korygującej oraz obniżenia podstawy opodatkowania na podstawie art. 29 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 536 z późn. zm.) o kwotę zwróconego na podstawie wyroku sądu powszechnego nienależnego świadczenia w rozumieniu art. 410 § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks
Odliczenie podatku naliczonego w związku z nabyciem samochodu osobowego wykorzystywanego do wykonywania czynności opodatkowanych przed dokonaniem rejestracji dla potrzeb podatku od towarów i usług.
Czy spółka jako sukcesor prawny spółki jawnej ma prawo pomniejszać należny podatek VAT wykazany w tzw. fakturze końcowej, o kwotę podatku należnego wykazanego w fakturze zaliczkowej, wystawionej wcześniej przez spółkę jawną (przed wniesieniem aportu) do spółki z o.o.?
Spółka w 2001 r. otrzymała dywidendę, od której potrącono i wpłacono podatek dochodowy. W latach: 2001-2002 Spółka poniosła stratę, 2003-2004 rozliczała straty z lat ubiegłych, dlatego nie zmniejszyła zobowiązania z tytułu podatku dochodowego o zapłacony podatek od otrzymanych dywidend. Spółka ma zobowiązania z tytułu podatku VAT. Czy może wystąpić o zaliczenie podatku dochodowego od otrzymanej dywidendy
Wniosek dotyczy prawa do odliczenia podatku od towarów i usług wykazanego w fakturach dokumentujących usługi wykonywane przez syndyka na rzecz Spółki.
Czy osoba uzyskująca dochody wyłącznie ze stosunku pracy może zmniejszyć podatek za 2005 rok z tytułu dokonanej wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego?
W dniu 20.09.2005 r. Podatnik złożył do tut. organu zapytanie w przedmiocie prawa do odliczenia w całości podatku vat naliczonego od zakupionego samochodu. Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż w dniu 05.07.2005 r. podatnik zakupił samochód ciężarowy marki Mercedes-Benz Vito służący w firmie do przewozu zakupionych towarów handlowych - samochód zaopatrzeniowy. Parametry techniczne pojazdu:
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w fakturach zakupu paliwa do samochodów ciężarowych nie posiadających świadectwa homologacji.
Czy pobierane przez Spółdzielnię opłaty za eksploatację lokali mieszkalnych, będą zaliczane w całości do czynności zwolnionych (wykazanych w poz. 20 deklaracji), w związku z którymi nie przysługuje Spółdzielni prawo do pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony zawarty w fakturach dokumentujących zakupy towarów i usług, związanych z tymi opłatami?
1. Czy nadal utrzymane jest zwolnienie ustawowe od podatku VAT w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej?2. Czy nadal utrzymane jest zwolnienie ustawowe od podatku VAT w zakresie świadczenia usług na potrzeby zatrudnionych pracowników w przypadku, gdy podatnik nie pomniejszył podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy zakupie towarów i usług w ramach tych czynności?3. Czy nadal utrzymana
Czy prawidłowe jest wystawienie faktury korygującej, w przypadku dochodzenia zapłaty należności na drodze sądowej?
Czy przy obliczaniu podatku naliczonego istnieje możliwość uwzględnienia do struktury sprzedaży z trzech poprzednich lat, ostatnich 12 miesięcy, a nie ostatnich 6 miesięcy?
Czy można obniżyć podatek należny o podatek naliczony związany z zakupem części (wyposażenia) do samochodu osobowego wprowadzonego do ewidencji środków trwałych oraz usług montażu tych części?