Interpretacja indywidualna z dnia 26 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.67.2024.2.MM
Skutki podatkowe przejęcia nieruchomości będącej zabezpieczeniem zobowiązania kredytowego w postępowaniu egzekucyjnym.
Skutki podatkowe przejęcia nieruchomości będącej zabezpieczeniem zobowiązania kredytowego w postępowaniu egzekucyjnym.
Skutki podatkowych przywrócenia Nieruchomości do masy upadłości oraz sprzedaży Nieruchomości przez Syndyka masy upadłości.
Skutki podatkowe przeniesienia udziału w prawie własności nieruchomości w związku z uwzględnieniem instytucji skargi paulińskiej.
Brak obowiązku ponownego wystawienia faktur na kwoty otrzymane od Najemców za najem w okresie, w którym syndyk nie miał we władaniu nieruchomości oraz obowiązek wystawienia faktur z tytułu udostępnienia nieruchomości za wynagrodzeniem przez syndyka po przejęciu nieruchomości.
Czy sprzedając nieruchomość syndyk powinien wykazać z tego tytułu przychód w imieniu masy upadłości Spółki, czy w imieniu Nabywcy? - Czy syndyk może skorygować skutki podatkowe sprzedaży dokonanej przez Spółkę w 2014 r. poprzez wykazanie kosztów podatkowych z tytułu sprzedaży w wysokości historycznie poniesionych wydatków na wytworzenie nieruchomości?
Obowiązek wystawienia przez syndyka masy upadłości faktury korygującej in minus po fizycznym zwrocie ruchomości przez kontrahenta.
Czy wobec bezskuteczności czynności prawnej upadłego w rozumieniu art. 128 ust. 2 w zw. z art. 128 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe i naprawcze (Dz. U. z 2012 r., poz. 1112 j.t.) syndyk masy upadłości obowiązany jest wystawić fakturę korygującą na podstawie § 13 ust. 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania
Czy w świetle przedstawionego powyżej stanu faktycznego faktura wystawiona przez Syndyka w imieniu A. wykazująca stawkę podatku w wysokości 22% będzie uprawniała Spółkę do odliczenia podatku naliczonego, a w szczególności czy do tak wystawionej faktury nie będzie miał zastosowania przepis art. 88 ust. 3a pkt 1 lit. a ustawy o VAT lub art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy o VAT (w brzmieniu nadanym ustawą z
Zwolnienie od podatku od towarów i usług oraz ujęcie w ewidencji oraz deklaracji dla podatku VAT (przez spółkę w upadłości) dostawy nieruchomości w przypadku gdy jej uprzednia sprzedaż (dokonana przez znajdującego się obecnie w upadłości) została uznana przez sąd za bezskuteczną (po wniesieniu tzw. "skargi pauliańskiej")
Czy przekazanie do masy upadłości nieruchomości na zasadzie art. 134 Prawa upadłościowego i naprawczego w związku z uznaniem czynności sprzedaży za bezskuteczną wobec masy upadłości, należy uznać za zwrot towarów w rozumieniu art. 29 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług i czy istnieje wobec powyższego, obowiązek wystawienia przez Syndyka Masy Upadłości faktury korygującej na podstawie przepisu