Interpretacja indywidualna z dnia 25.10.2013, sygn. IPPB5/423-587/13-6/MW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-587/13-6/MW
CIT - w zakresie sprzedaży lokalu
Należy stwierdzić, iż w przedstawionym zdarzeniu dotyczącym Scenariusza Pierwszego oraz Scenariusza Drugiego będzie miało zastosowanie wyłączenie określone w art. 2 pkt 6 lit. c) tiret drugie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Faktury korygujące zwiększające i zmniejszające podstawę opodatkowania przy umowie leasingu.
Termin rozliczenia faktur korygujących wystawionych w związku z śródroczną oraz końcową całoroczną korektą cen. Sposób przeliczania kwot wyrażonych w walucie obcej na fakturach korygujących na PLN.
Czy na podstawie przedstawionego stanu faktycznego prawidłowa jest decyzja o zastosowaniu indywidualnej stawki amortyzacyjnej ustalonej w wysokości 5% oraz o zwiększeniu wartości początkowej lokalu mieszkalnego o koszty wymiany stolarki okiennej?
Czy kwotę poniesionych wydatków na remont zniszczonego pomieszczenia może Pan zaksięgować bezpośrednio w koszty, traktując te wydatki jako remont bieżący?
Czy w przypadku wystawienia w październiku 2007 r. kolejnej faktury za świadczenia wykonane w roku 2006 obowiązek podatkowy należy przypisać do grudnia 2006 czy do miesiąca jej wystawienia?
Czy w przypadku spłaty kwot głównych pożyczek, zaciągniętych w latach 19961999 przez spółki, których następcą prawnym jest Wnioskodawca, dochodzi do realizacji różnic kursowych z art. 15a ust. 2 pkt 5 w związku z art. 15a ust. 9 oraz art. 15a ust. 3 pkt 5 w związku z art. 15a ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, które w związku z art. 15a ust. 4 tej ustawy kalkulowane będą odpowiednio
Jak przeliczać zobowiązania wyrażone w walutach obcych i różnice kursowe z tytułu ponoszenia wyrażonych w walutach kosztów delegacji pracowników? Spółka nabywa towary i usługi z krajów Unii Europejskiej, importuje towary z państw spoza Unii, na które otrzymuje dowód odprawy celnej JDA SAD, ponosi wydatki związane z delegacjami pracowników za granicę, sprzedaje do krajów Unii i eksportuje towar. 1472
Czy koszty kuponów gry T-L o wartości 1,40 zł, przekazywanych nieodpłatnie nabywcom kuponów gry T-M w celu uatrakcyjnienia sprzedaży, są kosztami reklamy nielimitowanej czy limitowanej, czy kosztami działalności poniesionymi w celu zwiększenia przychodu i zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych są kosztami uzyskania przychodu?
Czy są kosztem uzyskania przychodu wydatki na organizację i obsługę programu, wydatki na sfinansowanie gratyfikacji (bony towarowe lub kwoty pieniężne) Uczestnikom, tj. pracownikom Agentów-niezależnych przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą, pośrednicząc w zawieraniu usług telekomunikacyjnych przez Podatnika. Między Spółką a Uczestnikami nie istnieje i nie będzie żadnej umownej więzi
Czy poniesione przez Spółkę wydatki dotyczące usług takich jak: testowanie nowych produktów, usługi marketingowe, reklamowe, logistyczne, promocyjne, pośrednictwa handlowego oraz inne mające na celu intensyfikację sprzedaży, świadczonych przez odbiorcę towarów oraz usług świadczonych przez dystrybutora są kosztem uzyskania przychodu?
Czy odpis na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, którego wysokość zgodnie z przepisami art. 4 ust. 1 i 2 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych zostanie ustalona w regulaminie wynagrodzeń na poziomie wyższym niż poziom wynikający z art. 5 tej ustawy, może zostać w całości zaliczony do kosztów uzyskania przychodów.
Spółka sprzedaje zakupione w Niemczech drzwi i okna. W wyniku reklamacji otrzymuje z Niemiec faktury korygujące do faktur, które są rozliczone i wyliczono różnice kursowe. Faktura korygująca jest rozliczana z inną fakturą, jeszcze nie zapłaconą. Obie faktury są zaksięgowane po innych kursach walut i powstają różnice kursowe. Czy różnice powiększają lub zmniejszają koszty podatkowe?