Interpretacja indywidualna z dnia 08.10.2018, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.570.2018.3.JM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.570.2018.3.JM
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania próbek i prezentów.
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania próbek i prezentów.
brak opodatkowania przekazanych nieodpłatnie boksów ekspozycyjnych z armaturą oraz armaturę wykorzystaną do autonomicznych ekspozycji w celach reklamowych i promocyjnych
Obowiązek podatkowy powstaje zgodnie z art. 19a ust. 1 ustawy o VAT tj. z datą wystawienia dokumentu WZ i pozostawienia towarów do dyspozycji nabywcy, gdyż nabywca będzie mógł faktycznie rozporządzać towarem jak właściciel.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów na rzecz wspólników spółki.
Prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu osobowego przeznaczonego na nagrodę dla uczestników akcji promocyjnych.
Skoro wydanie samochodu daje kupującemu prawo do dysponowania tym towarem jak właściciel to w konsekwencji dzień wydania samochodu będzie dniem dokonania dostawy, w którym powstanie obowiązek podatkowy, o którym mowa w art. 19a ust. 1 ustawy.
Na podstawie art. 19a ust. 1 ustawy, w przedstawionym stanie faktycznym, w sytuacji, gdy faktura dokumentująca sprzedaż samochodu jest wystawiona wcześniej niż następuje jego wydanie, obowiązek podatkowy z tytułu sprzedaży samochodu powstaje w miesiącu, w którym następuje jego wydanie.
określenie miejsca świadczenia usług reklamowo-marketingowych oraz nieodpłatnego wydania towarów w ramach tych usług
czynności wydania towarów w ramach akcji marketingowo - reklamowych oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przy nabyciu tych towarów przekazywanych osobom trzecim
Opodatkowania nieodpłatnego przekazywana towarów
Opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega nie tylko nieodpłatne przekazanie towarów na cele niezwiązane z prowadzonym przedsiębiorstwem, ale także nieodpłatne przekazanie wszelkich towarów związanych bezpośrednio z prowadzonym przedsiębiorstwem, niestanowiących jednak próbek, prezentów o małej wartości, czy też drukowanych materiałów reklamowych i informacyjnych.
Czy w związku z wydaniem towaru wolnego od wad - zarówno w świadczeniach krajowych, jak również w obrocie zagranicznym - powstanie jakikolwiek obowiązek podatkowy określony w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych?
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania naród dla krwiodawców.
Czy wydatki Spółki na zakup ww. gadżetów reklamowych o charakterze masowym, oznaczonych jej logo i ww. dodatkowymi oznaczeniami, o niskiej wartości jednostkowej stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Jak zaewidencjonować: 1) koszt własny sprzedanego pojemnika? 2) zobowiązanie wobec kontrahenta zagranicznego? 3) różnice kursowe wynikające z zapłaty za Invoice? Spółka sprzedaje pojemniki z polietylenu na odpady komunalne. Zamawia towar u producenta z siedzibą w Niemczech i otrzymuje fakturę za towar w Euro. Spółka pokrywa koszt transportu towaru do Polski fakturę wystawia polska firma transportowa
Czy bezpłatne przekazanie własnych wyrobów potencjalnym nabywcom i dotychczasowym kontrahentom przez przedstawicieli, w celu zachęcenia ich do kupna towarów ma charakter reklamy i stanowi koszt uzyskania przychodów?
Czy klasyfikowanie ponoszonych wydatków, jako promocyjnych jest prawidłowe, a w konsekwencji czy wydatki te mogą być uznane za koszt uzyskania przychodu w pełnej wysokości na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy nieodpłatne wydanie rolnikowi należnych sadzonek jest czynnością opodatkowaną podatkiem od towarów i usług?
Czy wydatki związane z organizacją sprzedaży premiowej dla bezpośrednich klientów i zakupem towarów promocyjnych wydawanych w jej ramach są kosztem uzyskania przychodów i czy podlegają ograniczeniom dotyczącym reklamy?
Czy wartość towaru, przeznaczonego na podstawie dokumentu wydania zewnętrznego (WZ) na degustacje, można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, bez konieczności ograniczania limitem stanowiącym 0,25% przychodu?
Co oznaczają pojęcia "dzień zarachowania kosztu", "dzień poniesienia kosztu"? Jak określić średni kurs w przypadku otrzymania faktury kosztowej drogą elektroniczną? Jak określić dzień zarachowania kosztu w przypadku importu towarów, gdy Spółka otrzymuje JDA SAD oraz gdy towar został wydany z magazynu wcześniej niż Spółka otrzymała JDA SAD?
W jakim terminie Spólka może wystawić fakturę potwierdzającą sprzedaż - kiedy po dwóch miesiącach klient zwrócił się z prośbą o wystawienie faktury na podstawie wcześniej otrzymanego paragonu fiskalnego.