Interpretacja indywidualna z dnia 8 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.124.2024.2.AD
Możliwość pomniejszenia rocznej podstawy opodatkowania ryczałtem o wartość opłaconego podatku od nieruchomości.
Możliwość pomniejszenia rocznej podstawy opodatkowania ryczałtem o wartość opłaconego podatku od nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem usług pożyczkowych.
Zastosowanie ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (definicja i koszty kwalifikowane).
czy prowadzona przez Spółkę działalność, obejmująca fazy 1-3 Projektu (…), przedstawione w opisie stanu faktycznego, stanowi działalność B+R w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia Wnioskodawcę do korzystania z ulgi B+R
w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Ulga badawczo – rozwojowa, definicja, odpisy amortyzacyjne jako koszty kwalifikowane.
Ulga badawczo – rozwojowa, wynagrodzenia jako koszty kwalifikowane.
w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej
1. Czy prace wykonywane przez pracowników Spółki, kwalifikowane do pierwszej grupy projektowej, spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej w rozumieniu art. 4a pkt 26, w zw. z art. 4a pkt 27 lit. c i art. 4a pkt 28 ustawy o PDOP? 2. Czy jeżeli prace badawczo-rozwojowe prowadzone w Spółce nie zostałyby zaklasyfikowane jako działalność badawczo-rozwojowa z perspektywy rachunkowej, to czy spełnienie
Czy ponoszone wydatki, uprawniające Spółkę do zastosowania ulgi opisanej w art. 18d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych powinny zostać uznane za koszty kwalifikowane w momencie ich poniesienia, tj. w momencie, w którym zostaną one rozpoznane jako koszt dla celów rachunkowych, czyli w momencie zakończenia realizacji pracy B+R, której dotyczą te wydatki?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia 100 % VAT od rat leasingowych, kosztów eksploatacji, kosztów naprawy związanych z użytkowaniem tych motocykli?
Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego od rat leasingowych w związku ze złożoną informacją o zmianie wykorzystania samochodu osobowego.
Sposób opodatkowania świadczonej usługi oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych dotyczących budowy części Infrastruktury (w zakresie kanalizacji) do czasu rozpoczęcia obciążania Spółki kosztami energii elektrycznej.
Ograniczone prawo (50%) do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych dotyczących samochodu osobowego.
Ograniczone prawo (50%) do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych w związku z leasingiem operacyjnym samochodu osobowego.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z leasingiem samochodu osobowego przeznaczonego do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z leasingiem samochodu osobowego przeznaczonego do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu.
Czy wydatki poniesione na zakup monitora telewizora podlegają odliczeniu od dochodu w ramach ulgi na cele rehabilitacyjne?
1. Czy po przekształceniu spółki B z formy organizacyjnej spółki kapitałowej (sp. z o.o.) w formę organizacyjną spółki osobowej, udziałowiec (po transformacji: wspólnik), czyli spółka A, będzie mogła kontynuować prawo do odliczenia od swojego dochodu tzw. ulgę technologiczną rozliczaną dotychczas przez B? 2. W jakim zakresie (proporcji) poszczególni wspólnicy spółki osobowej B (w tym Spółka A) mogą
1. Czy po przekształceniu spółki B z formy organizacyjnej spółki kapitałowej (sp. z o.o.) w formę organizacyjną spółki osobowej, udziałowiec (po transformacji: wspólnik), czyli spółka A, będzie mogła kontynuować prawo do odliczenia od swojego dochodu tzw. ulgę technologiczną rozliczaną dotychczas przez B? 2. W jakim zakresie (proporcji) poszczególni wspólnicy spółki osobowej (w tym A) mogą ulgę rozliczyć
Czy jest możliwość skorygowania błędu oraz otrzymania zwrotu z urzędu skarbowego kwoty zapłaconej wynikającej z faktur sprzedażowych z lipca 2010, pomniejszonej o koszty dodatkowe poniesione przez urząd skarbowy, związanej z błędnym wykazaniem podatku VAT w deklaracji VAT 7 za lipiec 2010, wraz z wycofaniem deklaracji VAT 7 za lipiec 2010 oraz czy jest możliwość skorygowania faktur sprzedażowych z
Czy posiadane przez Wnioskodawcę dokumenty wskazane we wniosku uprawiają Wnioskodawcę do odliczenia przedmiotowego podatku dochodowego w Polsce?(pytanie oznaczonego we wniosku jako nr 4 zdarzenie przyszłe)