Interpretacja indywidualna z dnia 7 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.227.2022.3.PS
Zastosowanie ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (definicja i koszty kwalifikowane).
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 lutego 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 12 maja 2022 r. (wpływ 16 maja 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego / zdarzenia przyszłego
A.B. prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą X. (dalej: Wnioskodawca) jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. 2021 r., poz. 1128 z późn zm. - dalej: Ustawa PIT).
Wnioskodawca zajmuje się opracowywaniem oraz dostarczeniem zaawansowanych rozwiązań informatycznych w formie systemów, programów, modułów bądź innych funkcji do programów komputerowych (dalej zbiorczo: „Oprogramowanie"). Wnioskodawca uzyskuje przychody inne niż przychody z zysków kapitałowych.
Wnioskodawca tworzy wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania związane z Oprogramowaniem dla klientów prowadzących działalność w różnych sektorach w Polsce jak i za granicą (dalej: Klienci).
W celu realizacji zleceń otrzymywanych od Klientów na tworzenie Oprogramowania, Wnioskodawca zatrudnia osoby w oparciu o umowę o pracę, natomiast w przyszłości nie jest wykluczone, że będzie współpracował z osobami w oparciu o umowy zlecenie (dalej: Pracownicy). Pracownicy posiadają odpowiednie kompetencje, doświadczenie i wykształcenie do realizowania projektów z zakresu wytwarzania Oprogramowania.