Interpretacja indywidualna z dnia 19 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.340.2024.3.RST
Obowiązek rejestracji jako czynny podatnik VAT.
Obowiązek rejestracji jako czynny podatnik VAT.
Ustalenie miejsca opodatkowania usług montażu regałów wysokiego składowania w magazynach, obowiązku rejestracji dla celów VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Skutki podatkowe dla usług świadczonych przez Spółkę związanych z weryfikacją dokumentacji projektowej na rzecz Klienta.
Obrotu uzyskanego z tytułu świadczenia usług na nieruchomościach znajdujących się na terytorium Belgii nie powinien Pan wliczać do limitu wynikającego z art. 113 ust. 1 ustawy, w związku z tym z tytułu świadczonych usług na terytorium kraju nie przekroczy Pan limitu 200 000 zł, to nie powstanie u Pana obowiązek rejestracji do podatku VAT.
W transakcjach dokonywanych przez Spółkę z podmiotami powiązanymi dotyczącymi przygotowania nieruchomości pod konkretną inwestycję wytwarzana jest wartość dodana pod względem ekonomicznym i nie jest ona znikoma
Opodatkowanie świadczonych usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego
świadczenie usług budowalnych na nieruchomościach położonych w Niemczech nie ma wpływu na zwolnienie podmiotowe Wnioskodawcy, a tym samym na prawidłowość rejestracji do podatku od towarów i usług jako podatnika VAT zwolnionego.
Miejsce świadczenia i opodatkowania usług dotyczących maszyn papierniczych zlokalizowanych w zakładach w Hiszpanii oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na nabycie usług od polskich podwykonawców.
1)Czy usługi polegające na montażu i demontażu należy zakwalifikować jako usługi związane z nieruchomościami i miejscem opodatkowania jest miejsce, gdzie dana nieruchomość jest położona, zgodnie z art. 28e ustawy o podatku od towarów i usług, czy może ma tu zastosowanie art. 28b ww. ustawy? 2)Czy jest Pan zobowiązany do rejestracji jako podatnik VAT czynny zgodnie z art. 97 ust. 3 ustawy o podatku
miejsce świadcznia oraz stawka podatku dla usług transportu i magazynowania ropy naftowej
Rozliczenie usługi świadczonej na nieruchomości
obowiązek opodatkowania transakcji na terytorium Polski usługi budowlane, REJESTRACJA WSTECZ
w zakresie obowiązku rejestracji dla potrzeb VAT z tytułu odsprzedaży towarów i usług oraz prawa do odliczenia podatku.
W zakresie określenia miejsca świadczenia dla nabywanych usług montażu rusztowań, demontażu i dzierżawie rusztowań, montażu platform roboczych oraz dźwigarów kratowych.
miejsca świadczenia usług polegających na remoncie kotła w elektrowni
Opodatkowanie usługi hotelowej świadczonej poza terytorium kraju.
Miejsce opodatkowania usług świadczonych w związku z budową centrum handlowego w Polsce - usługi doradztwa budowlanego, usługi związane z nieruchomością.
Czy w momencie przekroczenia obrotu zgodnie z art. 113 ust. 9 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług Wnioskodawca miał obowiązek zarejestrowania się i wystawiania faktur w kraju jako czynny podatnik VAT?
Czy w momencie przekroczenia obrotu, zgodnie z art. 113 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług, przy sprzedaży usług związanych z nieruchomościami i na ruchomym majątku rzeczowym, na terytorium Niemiec, Wnioskodawca miał obowiązek zarejestrowania się i wystawiania faktur w kraju jako czynny podatnik VAT?
Czy w momencie przekroczenia obrotu, zgodnie z art. 113 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług, przy sprzedaży usług związanych z nieruchomościami i na ruchomym majątku rzeczowym, na terytorium Niemiec, Wnioskodawca miał obowiązek zarejestrowania się i wystawiania faktur w kraju jako czynny podatnik VAT?
Czy kwota VAT z Formularza Ofertowego SIWZ powinna być rozliczona przez usługobiorcę czyli Powiatowy Zarząd Dróg, czy przez usługodawcę (czyli irlandzką firmę, jeżeli jest ona płatnikiem VAT w Irlandii)? Czy moja przyszła firma wystawiając fakturę VAT w celu uzyskania wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy (skończony i uzgodniony projekt) musi zapłacić podatek VAT w Polsce, czy też w Irlandii?
1. Czy w świetle przedstawionego powyżej stanu faktycznego Spółka będzie posiadała w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności w rozumieniu przepisów ustawy o VAT?2. Jeżeli Spółka nie posiada stałego miejsca prowadzenia działalności dla celów VAT w Polsce, to czy na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT, planowany przez Spółkę sposób rozliczenia świadczenia usług z innych państw członkowskich
Czy do obrotów powodujących konieczność rejestracji podatnika jako podatnika VAT, należy wliczać przychody osiągnięte na terenie Niemiec, skoro obowiązek podatkowy powstaje w miejscu wykonywania usługi, czyli tam gdzie położona jest nieruchomość? Wnioskodawca wskazał, że przychody na terenie Niemiec osiągane są z tytułu wykonywania usług budowlanych.