Interpretacja indywidualna z dnia 25 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.458.2024.1.AZ
Możliwość skorzystania przez Spółkę z ulgi B+R oraz ulgi na innowacyjnych pracowników.
Możliwość skorzystania przez Spółkę z ulgi B+R oraz ulgi na innowacyjnych pracowników.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kosztów podróży psów, utrzymania psów, a także koszty najmu mieszkania, przez działalności polegającej na hodowli psów.
Obowiązki płatnika, dla członków rady nadzorczej przy przychodzie z tytułu zwrotu kosztów dojazdów na posiedzenia rady nadzorczej odbywające się poza miejscem ich zamieszkania.
Zwolnienia przedmiotowe do otrzymywanego dodatku merytorycznego, zwrotu kosztów podróży służbowych oraz kwoty ryczałtu.
Czy w związku z pokrywaniem wydatków z kategorii Kosztów osobowych oraz Kosztów biznesowych po stronie Członków Rady Nadzorczej nie powstaje przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem PIT, a w konsekwencji nie ciążą na Państwu obowiązki płatnika? Czy w związku z pokrywaniem wydatków z kategorii Kosztów osobowych oraz Kosztów biznesowych w części dotyczącej kosztów przejazdów, noclegów, wyżywienia
Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu kosztów dojazdu na posiedzenia Rady Nadzorczej oraz zakwaterowania i wyżywienia związanych z udziałem członków Rady w posiedzeniach tej Rady.
Czy wydatki związane z realizacją podróży służbowych przez członka zarządu, będącego jednocześnie wspólnikiem spółki, zwracane mu przez Spółkę będą stanowić dla spółki dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek w świetle art. 28m ust. 1 w zw. z ust. 3 Ustawy CIT.
Dotyczy ustalenia: - czy koszty związane z podróżami służbowymi powinny zostać zakwalifikowane jako ukryte zyski w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - czy koszty reklamy - marketingowe
Obowiązki płatnika - wartość przychodu Prezesa Zarządu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych, otrzymanie benefitów: pakietu medycznego, karty sportowej, karty żywieniowej, rekompensata wydatków związanych z podróżami służbowymi oraz dokształcaniem, wypłata ryczałtu za pracę zdalną, wypłata diet.
Obowiązki płatnika związane z wypłacaniem zleceniobiorcom (opiekunom) kwot będących równowartością 25% diet, jako należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów zdefiniowanej w umowie podróży.
Skutki podatkowe otrzymania od pracodawcy "cost-of-living allowance" (środków pieniężnych) na pokrycie kosztów pobytu za granicą w związku z zagranicznymi podróżami służbowymi.
Skutki podatkowe otrzymania od pracodawcy "cost-of-living allowance" (środków pieniężnych) na pokrycie kosztów pobytu za granicą w związku z zagranicznymi podróżami służbowymi.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Czy ponoszenie przez Spółkę wydatków na delegacje Prezesa Zarządu wiąże się z powstaniem dla Spółki dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 ustawy o CIT?
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów zdefiniowanych w umowie podróży.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b ustawy o PIT, oraz obowiązków płatnika, wobec zwrotu kosztów podróży zleceniobiorców.
Ustalając wysokość diety z tytułu podróży służbowej pracownika, trwającej od 8 do 12 godzin, podlegającej zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podstawą do odpowiedniego pomniejszenia diety z tytułu zapewnionych posiłków będzie kwota całej diety, o której mowa w § 7 ust. 1 ww. rozporządzenia.
1. Czy wydatki na zakup Wyposażenia, w tym w szczególności Wyposażenia wykorzystywanego przez Wspólnika, stanowią dla Wnioskodawcy w ramach Ryczałtu wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą? 2. Czy wydatki na zakup Wyposażenia, w tym w szczególności Wyposażenia wykorzystywanego przez Wspólnika stanowią dla Wnioskodawcy ukryte zyski opodatkowane w ramach Ryczałtu? 3. Czy poniesione przez Spółkę
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość wypłaconych diet oraz ryczałtu za nocleg z tytułu podróży służbowych
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć w koszty uzyskania przychodu działalności gospodarczej wartość wypłaconych diety oraz ryczałt za nocleg z tytułu podróży służbowych w części nie przekraczającej wysokości diet przysługujących pracownikom, wypłaconych po wykonaniu umowy zlecenia, kierowcom samochodów ciężarowych do 3,5 tony z którymi zawarto umowy cywilno-prawne, biorąc pod uwagę zmiany w odrębnych
Obowiązki płatnika- świadczenia wypłacane zleceniobiorcom-opiekunom osób starszych w związku z podróżą zagraniczną (Niemcy).
Obowiązki płatnika w związku z pokrywaniem kosztów zakwaterowania artystów będących obcokrajowcami jak i polskimi rezydentami w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej lub jej braku.
obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów poniesionych przez pracownika z tytułu opłat za miejsca parkingowe i płatne drogi oraz autostrady, związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej samochodu prywatnego
Skutki podatkowe otrzymania zwrotu wydatków z tytułu przejazdów/przelotów, noclegów oraz wyżywienia.