Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.393.2024.1.MM
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem świadczeń z ZFŚS pracownikom, emerytom i rencistom.
Obowiązek płatnika w związku z przekazywaniem świadczenia emerytom i rencistom.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem imprezy i wycieczki integracyjnej oraz biletów i karnetów pracownikom, emerytom i rencistom.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem imprezy i wycieczki integracyjnej oraz biletów wstępu i karnetów pracownikom, emerytom i rencistom.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem/sfinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistom z ZFŚS wycieczki integracyjnej, sfinansowaniem spotkania integracyjnego oraz dofinansowaniem/sfinansowaniem biletów i karnetów.
Obowiązki płatnika dotyczące sposobu opodatkowania świadczeń z ZFŚS sfinansowanych pracownikom, emerytom i rencistom
Obowiązki płatnika związane z dofinansowaniem w oparciu o kryteria socjalne wycieczek/wczasów, spotkań o charakterze integracyjnym oraz dofinansowanie/sfinansowanie biletów/karnetów dla pracowników, emerytów, rencistów i uprawnionych członków rodzin.
Obowiązki płatnika ciążące na Szkole w związku ze finasowaniem świadczeń z ZFŚS dla pracowników, emerytów i rencistów.
Zastosowanie stawki 8% podatku od towarów i usług dla usług polegających na sprzedaży karnetów wstępu do obiektów sportowych, sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 93.11.10.0, świadczonych przed 30 czerwca 2020 r.
Obowiązki płatnika wynikające z dofinansowania z ZFŚS wycieczki integracyjnej organizowanej dla pracowników, dofinansowania lub sfinansowania spotkania integracyjnego połączonego z konsumpcją i częścią artystyczną dla osób uprawnionych oraz dofinansowania pracownikom karnetów.
Wartości netto świadczeń na rzecz pracowników (zakupu karnetów sportowych) stanowią dla Wnioskodawcy w całości koszty uzyskania przychodów, a potrącenia dokonywane pracownikom z tytułu ponoszenia przez nich częściowej opłatności za karnety sportowe stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w miesiącu dokonywania tych potrąceń.
obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem pracownikom ze środków obrotowych karnetów sportowych
Ustalenie, czy wartość Świadczeń dodatkowych stanowi element podstawy opodatkowania odpłatnego świadczenia Usług wstępu objętych Karnetem allinclusive.
Uznanie karnetu sprzedawanego przez Wnioskodawcę za dokument poświadczający dokonanie sprzedaży.
W związku z powyższym stwierdzić należy, że w analizowanym przypadku dofinansowanie przez pracodawcę ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych zakupu świadczeń takich jak zapewnienie pracownikom dostępu do świadczeń sportowo rekreacyjnych, w sytuacji gdy pracownik otrzymuje dokument uprawniający do skorzystania z nich tj. w niniejszej sprawie kartę multisport, podlega zwolnieniu określonemu
Refundacja wartości podatku dochodowego od osób fizycznych za udział pracownika w pogłębionej analizie stanowiskowej oraz zwrot wydatków na cele rekreacyjne i rehabilitacyjne pracownika objęty jest zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 137 zaś sfinansowanie szkoleń, warsztatów i pikników nie skutkuje przysporzeniem majątkowym dla pracowników.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup pakietów medycznych oraz karnetów sportowych dla pracowników, członków ich rodzin oraz partnerów
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup karnetów dla pracowników.
Stanowisko Spółki, w zakresie ujęcia w kosztach uzyskania przychodów wydatków z tytułu świadczeń oferowanych Podwykonawcom, należy uznać za nieprawidłowe, ponieważ nie stanowią elementu wynagrodzenia należnego Podwykonawcom za usługi świadczone na rzecz Wnioskodawcy to są wydatkami poniesionymi na rzecz podmiotów trzecich i nie mają związku z przychodami uzyskiwanymi z działalności gospodarczej prowadzonej
Zastosowanie obniżonej stawki podatku VAT dla sprzedaży karnetów fitness obejmujących wstęp na siłownię z możliwością korzystania ze wszystkich zgromadzonych tam urządzeń.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup karnetów sportowych dla pracowników Spółki, której Wnioskodawca jest wspólnikiem