Interpretacja indywidualna z dnia 10.07.2015, sygn. IPPP3/4513-36/15-4/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Niezgodnosc podatku od kopalin od wydobycia gazu ziemnego z przepisami wspolnotowymi.
Niezgodnosc podatku od kopalin od wydobycia gazu ziemnego z przepisami wspolnotowymi.
w zakresie obowiązku posiadania oddziału w Polsce przez podmiot zagraniczny dla potrzeb podatku akcyzowego
Czy podwyższenie kapitału zakładowego spółki akcyjnej podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
brak możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku akcyzowego dla dostawy paliwa żeglugowego przez podmiot zagraniczny, niezarejestrowany na terytorium Polski; brak możliwości stosowania w takiej sytuacji bezpośrednio przepisów art. 14 ust. 1 lit. c) Dyrektywy energetycznej
Należy stwierdzić, iż podwyższenie kapitału zakładowego Spółki stanowiło zgodnie z art. 1 ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych zmianę umowy spółki i podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. A zatem notariusz właściwie pobrał podatek od czynności cywilnoprawnych. W związku z tym, nie powstała nadpłata w podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy podwyższenie kapitału zakładowego spółki akcyjnej podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Czy podwyższenie kapitału zakładowego spółki akcyjnej podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Skutki podatkowe uzyskania zwrotu nadpłaty podatku VAT na skutek dokonania korekty podatku naliczonego.
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego.
działalność Europejskiego Ugrupowania Interesów Gospodarczych (EUIG) nie będzie korzystać ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT w zw. z poz. 10 załącznika nr 4 do tej ustawy, z uwagi na art. 132 ust. 1 lit. f) Dyrektywy. - EUIG nie spełnia wszystkich warunków wynikających z art. 132 ust. 1 lit. f) Dyrektywy, zatem usługi, które świadczone będą przez EUIG na rzecz
Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami na cele reprezentacji i reklamy, w części przekraczającej limit w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 28 updop - w brzmieniu obowiązującym do 31.12.2006 r. oraz w odniesieniu do wydatków na reprezentację, poniesionych po 01.01.2007 r.?
dot. podatku od towarów i usług w zakresie w zakresie obniżenia podatku należnego o podatek naliczony od nabytych paliw silnikowych
Zastosowania zwolnienia od podatku do usług świadczonych na rzecz urzędu gminy.
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego w wykupem samochodu i paliwa?
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu paliwa?
Czy na podstawie wyroku ETS i wyjaśnienia Ministerstwa Finansów pismo z dnia 13.02.2009r. Wnioskodawca ma prawo:Do odliczenia VAT od zakupionego paliwa za lata 2005, 2006, 2007 wiąże się to ze złożeniem deklaracji korygujących VAT-7?Do odliczania VAT od zakupionego paliwa w roku 2009 i latach następnych?
wnioskodawca wykonuje prace reprograficzne polegające na obróbce plików dla różnych rodzajów druku. Przygotowuje dane otrzymane od klienta. Opracowuje wzory, które po przeniesieniu na formę drukową odpowiadają jakością i kolorystyką zatwierdzonej cyfrowej odbitce próbnej. Obróbka plików odbywa się za pomocą specjalistycznych programów a wyniki prac wysyłane przy pomocy Internetu. W związku z tym, że
Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu pojazdów, które następnie zostaną przekazane usługodawcom w związku z zawartymi umowami o przedstawicielstwo?
Czy możliwe jest, aby w skorygowanej, pierwszej po rejestracji dla potrzeb podatku od towarów i usług deklaracji VAT-7 lub kolejnych, wpisać w rubrykach 46 i 47 deklaracji VAT-7 wartość nabycia towarów i usług pozostałych oraz podatku naliczonego w celu odliczenia go od podatku należnego od sprzedaży?
Czy opierając się na przepisach Dyrektywy VI art. 17 pkt 6 Unii Europejskiej, można odliczyć VAT od zakupu samochodu osobowego oraz paliwa do tego samochodu?
Czy można opierać się na przepisach Dyrektywy VI art. 17 pkt 6 Unii Europejskiej która pozwala na odliczenie naliczonego podatku VAT od paliwa zużytego do tego samochodu, od którego odliczano VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami przy zawieraniu umowy leasingowej?
Spółka wnosi o potwierdzenie, że kwoty wynikające z dokonanych korekt faktur pomniejszających obrót obniżają podstawę opodatkowania oraz kwotę podatku należnego w rozliczeniu za miesiąc wystawienia faktury korygującej również w przypadku braku potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez kontrahenta.
Czy Spółka ma prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od zakupów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, w przypadku gdy Polska jest członkiem Unii Europejskiej i prawo Unii powinno być stosowane przed prawem krajowym ?