Interpretacja indywidualna z dnia 17 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.613.2024.1.KF
Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Obowiązki płatnika w związku ze sfinansowaniem wydatków dotyczących udziału reprezentantów spółki w turniejach pokerowych.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez pracownika samochodu służbowego do celów prywatnych.
Wykorzystywanie przez pracowników samochodu służbowego wyłącznie do celów służbowych – obowiązki płatnika
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego.
Czy otrzymana przez pracownika zatrudnionego na podstawie umowy o pracę kwota z tytułu zwrotu kosztów przeniesienia służbowego jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 § 1 pkt 14 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2012, poz. 361)?
Dochód powstały w momencie realizacji warrantów subskrypcyjnych, w wysokości nadwyżki pomiędzy wartością rynkową objętych (nabytych) akcji a wydatkami poniesionymi na ich objęcie (nabycie) nie podlega opodatkowaniu w dacie objęcia akcji. Na mocy art. 24 ust. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, następuje odroczenie opodatkowania do momentu odpłatnego zbycia akcji.
Czy w stosunku do przychodów (lub ich części) z tytułu pełnienia służby przez żołnierzy zawodowych wykonujących obowiązki na stanowiskach wykładowców akademickich należy stosować koszty uzyskania przychodu inne niż określone w art. 22 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy na spółce ciążą obowiązki płatnika w związku z realizacją programu motywacyjnego zorganizowanego dla zatrudnionych pracowników?
Czy płatnik postąpił prawidłowo wystawiając dla pracownika informację PIT-11/8B za okres styczeń - luty 2006r. z uwzględnieniem kosztów uzyskania za dwa miesiące ?